Pracownicy ambasady USA złożyli polskim rodzinom świąteczne życzenia

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce zamieściła w mediach społecznościowych świąteczny teledysk z życzeniami. Złożyli je ambasador USA Georgette Mosbacher, amerykańscy dyplomaci, a także przedstawiciele US Army, US Navy i Marines.

Czas składania świątecznych życzeń Polakom ze strony przedstawicieli poszczególnych ambasad trwa. Tym razem zdecydowali się na to pracownicy placówki USA oraz członkowie amerykańskiej armii. Film z ich udziałem został zamieszczony na oficjalnym profilu na Twitterze.

Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta głównego policjiWigilia. Co, gdy limit osób zostanie przekroczony? Policjanci mają reagować

Świąteczne życzenia z ambasady USA

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher złożyła życzenia Polakom. - Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku od naszej ambasadzkiej rodziny dla Państwa rodzin! Niech Bóg Was błogosławi - powiedziała.

W filmie pojawiły się również inne osoby, które także przekazały ciepłe słowa. Do życzeń dołączyli się zastępca szefa misji w Polsce Bix Aliu, konsul generalny w Krakowie Patrick Slowinski i amerykańscy żołnierze, którzy wypowiedzieli "Wesołych Świąt" w języku polskim.

Zupełnie inne święta. Obostrzenia i zalecenia dotyczące spotkań rodzinnych

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą zdecydowanie inne, niż w poprzednich latach. Panująca w Polsce sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że w rządowych zaleceniach znalazł się punkt, w myśl którego w rodzinnych spotkaniach może wziąć udział maksymalnie siedem osób (dwóch domowników i pięciu gości).

Zamieszki w Warszawie po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcjiSylwester. Służby w gotowości. Ludzie skrzykują się na "imprezę u Kaczora"

Obostrzenia dotknęły również inne sfery życia. Od 28 grudnia do 17 stycznia w Polsce obowiązywać będzie narodowa kwarantanna, której efektem będą zamknięte hotele, stoki narciarskie, a także większość sklepów w galeriach handlowych. W noc sylwestrową z kolei - w godzinach 19-6 - obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się.

Zobacz wideo Waldemar Pawlak: Każdy zainteresowany powinien mieć szybki dostęp do szczepionki
Więcej o: