"Drastycznie" skrócone szkolenia policjantów. "Zupełnie zniknęło doskonalenie strzeleckie"

Kilka tygodni szkoleń wystarczy, by podejść do egzaminu dającego możliwość zostania oficerem. policji. To efekt skrócenia o niemal połowę czasu szkoleń na funkcjonariuszy. Policjne szkolenia i tak już wcześniej były obcinane w czasie epidemii.
Zobacz wideo Policja tłumaczy się z użycia gazu wobec posłanki. Śmiszek: To jest kpina

O "drastycznym" skróceniu kolejnych szkoleń w policji informuje RMF FM. Stacja podaje, że oprócz skrócenia kursu podstawowego z powodu epidemii, obcięto też program stacjonarnego kursu zawodowego dla absolwentów szkół wyższych. 

Dotychczas taki kurs obejmował 648 godzin zajęć w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Skrócono go do 370 godzin. To oznacza, że po około półtora miesiąca szkolenia można przystąpić do egzaminów, które dają możliwość zastania oficerem. 

RMF FM wylicza, że o ponad połowę (do 28 godzin) skrócono program nauki nt. przestępczości zorganizowanej, zarządzanie kryzysowe obcięto z 40 do 24 godzin. Całkowicie usunięto 24 godziny doskonalenia strzeleckiego. 

Wcześniej stacja informowała, że o około połowę skrócono podstawowy kurs dla policjantów i teraz trwa on nieco krócej, niż szkolenie dla strażników miejskich.

Na przykład program "Historia Policji, prawa człowieka, etyka zawodowa policjanta oraz problematyka korupcyjna i antydyskryminacyjna" trwa 6 godzin.  

Więcej o: