Nietypowe podziękowania dla prezesa Orlenu w "Gazecie Pomorskiej". "Za obronę polskiego języka"

W piątkowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" (dziennik należący do Polska Press) ukazało się podziękowanie dla prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka m.in. "za obronę polskiego języka" i "polskiej kultury". Pod podziękowaniem podpisali się m.in. lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy.

"Szanownemu Panu Danielowi Obajtkowi, Prezesowi Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN, dziękujemy za obronę polskiego języka, obronę polskiej kultury i powrót do Macierzy dwudziestu naszych polskich dzienników" - napisano w reklamie, która pojawiła się w piątek na 35. stronie "Gazety Pomorskiej".

"Vivat Król, Vivat Sejm, Vivat Naród, Vivat Wszystkie Stany. Wreszcie znowu jesteśmy u siebie" - dodano.

Jak poinformowała w rozmowie z portalem Press.pl rzeczniczka Polska Press (wydawca "Gazety Pomorskiej") Joanna Pazio, reklamę zleciła osoba prywatna, która nie jest związana z wydawnictwem.

W reklamie znalazły się nazwiska sześciu osób. Wśród nich m.in. Damian Polak, radny miejski Solidarnej Polski z Inowrocławia i były doradca Beaty Kempy, radny powiatu inowrocławskiego z ramienia PiS Mieczysław Szczygieł, a także były kandydat PiS do sejmiku Stefan Łuczak.

PKN ORLEN kupuje wydawcę prasy regionalnej

W grudniu PKN ORLEN poinformował o przejęciu Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group.

Prezes Orlenu, były wójt gminy Pcim Daniel Obajtek podczas Gali Straży Pożarnej 2018. Kielce 27 września 2018 Obajtek tłumaczy przejęcie Polska Press. "Są tam drukarnie. My jako Orlen dużo drukujemy"

"Polska Press posiada 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Funkcjonują z powodzeniem w 15 z 16 województw w Polsce, a w większości z nich zajmuje pozycję lidera pod względem czytelnictwa i sprzedaży. Portfolio Grupy to także 500 witryn online, co czyni ją liderem polskiego internetu w kategorii informacje i publicystyka oraz niekwestionowanym liderem w kategorii informacje lokalne i regionalne" - podawano w komunikacie.

Zgodę na przejęcie Polska Press musi wcześniej wydać UOKiK.

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen (wypowiedź z 8 grudnia)
Więcej o: