W te święta zróbmy jeden prezent więcej. Dołącz do akcji, w której jeden gest może zmienić świat na lepsze

To był trudny rok, ale mniej lub bardziej poobijani daliśmy radę. Tym ważniejsze jest, żeby pomóc tym, którym mniej się poszczęściło. Czasami wystarczy jeden przelew. Ten jeden prezent więcej.

W tym roku nie namawiamy Was do wsparcia konkretnej organizacji czy inicjatywy zmieniającej świat na lepsze, bo rok 2020 i początek 2021 zagęścił jeszcze listę wyzwań i potrzeb. Walcząca z pandemią i pogrążona w kryzysie służba zdrowia, wojna państwa z kobietami, osobami LGBT+, upadające z dnia na dzień lokalne biznesy, pozbawiony w wyniku COVID-19 należytej uwagi kryzys klimatyczny, globalne katastrofy humanitarne - nieprzyzwoite wręcz byłoby tworzenie jakiejkolwiek hierarchii potrzeb w tym nieprzyjaznym roku.

Dlatego mamy jeden apel: po prostu wesprzyjcie w te święta jakąkolwiek inicjatywę czy osobę, która potrzebuje pomocy lub zmienia świat na lepsze. Czy to będzie Fundacja Rak’n’Roll, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, lokalny DPS, Fundacja "Mimo Wszystko", Greenpeace, PAH, walcząca o przetrwanie kawiarnia, WOŚP lub Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej - to Wasza decyzja.

Jeśli szukacie inspiracji, zobaczcie jaki jeden prezent więcej zrobią w tym roku ludzie Gazeta.pl.

Zwykle przy takich akcjach mówi się rzeczy w rodzaju "dzielmy się dobrem" lub "niech dobro wraca". W 2020 roku mówimy po prostu: zróbmy ten jeden prezent więcej.

 W tym roku jest potrzebny jeszcze bardziej niż w poprzednich.

Więcej o: