Przemyśl. Przez 6 godzin przetrzymywał syna jako zakładnika. Grozi mu do 15 lat

36-letni Łukasz P. usłyszał zarzuty wzięcia i przetrzymywania zakładnika, złamania zakazu zbliżania się do matki dziecka, a także znieważenia policjantów. Mężczyzna przez ponad sześć godzin barykadował się ze swoim 4,5-letnim synek w pokoju mieszkania w kamienicy w Przemyślu.

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie w jednej z kamienic przy ulicy Słowackiego w Przemyślu. 36-latek sprowokował domową awanturę, a następnie zamknął się w pokoju z dzieckiem, nie chcąc go z niego wypuścić.

Straż pożarna - zdjęcie ilustracyjneWybuch gazu w Puławach. Nie żyje jedna osoba, trwa akcja ratownicza

Przemyśl. Przez 6 godzin przetrzymywał syna w pokoju

Matka 4,5-letniego chłopca wezwała policję. Funkcjonariusze nie mogli jednak dostać się do pokoju, w którym znajdował się mężczyzna z synem, wobec czego przez sześć godzin z nim negocjowali. - Mężczyzna nikogo do siebie nie dopuszczał i groził, że targnie się na własne życie - relacjonowała oficer prasowy przemyskiej policji Małgorzata Czechowska.

Z biegiem czasu Łukasz P. stawał się coraz bardziej agresywny i nie chciał z nikim rozmawiać. W obawie o bezpieczeństwo chłopca mundurowi postanowili użyć siły, aby wejść do pokoju. Kontrterroryści obezwładnili 36-latka, a przestraszone dziecko oddali pod opiekę matki. Mężczyzna został następnie przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Żurawicy.

Przemyśl. Rodzina miała niebieską kartę

Jak podaje RMF FM, 36-latek nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna odpowie za wzięcie i przetrzymywanie zakładnika, złamanie zakazu sądowego zbliżania się i kontaktowania z konkubiną, groźby karalne oraz znieważenie policjantów. 36-latkowi grozi do 15 lat więzienia.

CBAByły agent CBA oskarżył formację o mobbing. Jest orzeczenie SN

Cała rodzina miała założoną niebieską kartę, natomiast Łukasz P. miał zakaz zbliżania się do konkubiny i syna. W przeszłości funkcjonariusze kilkukrotnie interweniowali w tej rodzinie. 36-latek był także karany za kradzieże i pobicia.

Zobacz wideo Sprawa kradzieży sprzętu covidowego w Drezdenku rozwiązana. Policja publikuje wideo ze zdarzenia i z zatrzymania złodziei
Więcej o: