27-latek ugodzony nożem w autobusie w Krakowie. Trwają poszukiwania sprawcy

Trwają poszukiwania 30-letniego mężczyzny, który w czwartek po południu ugodził nożem 27-letniego znajomego. Do zdarzenia doszło w autobusie linii 112 na terenie krakowskiej dzielnicy Tyniec.

Zgłoszenie w sprawie zdarzenia krakowska policja otrzymała ok. godz. 14. - 27-letni mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem - mówi w rozmowie z Gazeta.pl asp. szt. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak podaje RMF FM, sprawcą był 30-letni mężczyzna, znajomy 27-latka. Napastnik miał zadać ofierze kilkanaście ciosów nożem w ręce i nogi, a następnie wysiąść z autobusu i wsiąść do auta.

Kraków. Atak nożownika w autobusie

- Zabezpieczyliśmy monitoring, ustalamy świadków tego zdarzenia, zostały przeprowadzone oględziny. Są prowadzone intensywne czynności w tej sprawie, mężczyzna jeszcze nie został zatrzymany - mówiła nam ok. godz. 19.30 asp. szt. Barbara Szczerba.

27-latek trafił do szpitala. Jak udało nam się ustalić, mężczyzna jest przytomny. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną ataku. - Nie udzielamy na ten temat informacji ze względu na dobro prowadzonego postępowania - ucina funkcjonariuszka Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zobacz wideo Hotelarze szukają furtek w obostrzeniach. "Apeluję o roztropność"
Więcej o: