Pogoda na dziś - piątek 18 grudnia. Pochmurny koniec tygodnia

Pogoda na dziś - piątek 18 grudnia. Synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju. Większe opady spodziewane są jedynie w nocy z czwartku na piątek.
Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W piątek będzie padać w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim. Przelotny deszcz pojawi się również na wybrzeżu.

Temperatura. Najcieplej będzie na zachodzie kraju

Najniższa temperatura, 4 stopnie, zapowiadana jest w piątek w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców województwa małopolskiego, śląskiego, opolskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Do 6 stopni pokażą termometry w Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy i Poznaniu. W województwach zachodniopomorskim i dolnośląskim będzie do maksymalnie 7 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 18 grudnia.Pogoda na dziś - piątek 18 grudnia. gazeta.pl

Opady. W całym kraju będzie pochmurno

W całym kraju prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe rozpogodzenia możliwe są jedynie rano w zachodniej, a później też w południowej Polsce. Deszcz w nocy z czwartku na piątek spodziewany jest w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, na wybrzeżu oraz w południowych powiatach województwach podkarpackiego. Później przelotne opady mogą pojawić się także w województwach małopolskim i lubelskim. Wiatr słaby, w porywach do 25 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: