Rybnik. Mężczyzna napadł na kobietę i usiłował ją zgwałcić. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego

Rybnicka policja poszukuje mężczyzny, który usiłował doprowadzić do obcowania płciowego z pokrzywdzoną kobietą. Funkcjonariusze opublikowali zdjęcia z monitoringu, którego kamery nagrały poszukiwanego. Proszą też o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, 5 grudnia mężczyzna o nieustalonej jak dotąd tożsamości (wiadomo jedynie, że ma około 35-45 lat), około godziny 20:30 w rejonie targowiska miejskiego przy ulicy 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach poprzez użycie siły fizycznej wobec pokrzywdzonej usiłował ją zgwałcić.

Dwóch policjantów zatrzymanych ws. pobicia bezdomnegoTychy. Policjanci zatrzymani ws. pobicia bezdomnego. Usłyszeli zarzuty

Rybnik. Policja podała rysopis poszukiwanego

Poszukiwany mężczyzna ma normalną sylwetkę i z opisu pokrzywdzonej wynika, że posługiwał się poprawną polszczyzną. W dniu zdarzenia ubrany był w szaro-czarną kurtkę w kratę, z ciemnym kapturem obszytym futerkiem, ciemne spodnie, buty typu adidas, pod kurtką bluza bądź sweter koloru czerwonego, na głowie czapka z daszkiem - granatowa lub niebieska marki "Nike". Na twarzy brak zarostu. Mężczyzna najprawdopodobniej utykał na jedną nogę.

Z miejsca zdarzenia mężczyzna zabrał torbę podróżną kobiety koloru czarnego z wstawkami czerwonymi po bokach i oddalił się w kierunku ulicy 3 Maja, a następnie w pobliskie bloki. W torbie znajdowały się dwa swetry, spodnie pokrzywdzonej oraz portfel, który został odnaleziony w rejonie banku przy ulicy Furgoła.

Rybnik. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny

W przypadku rozpoznania mężczyzny zamieszczonego na zdjęciach, mundurowi proszą o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach tel. 47 85 577 10 lub śledczymi tel. 47 85 577 24. Informację można również przesłać mailowo: czerwionka-leszczyny@rybnik.ka.policja.gov.pl.

Strajk Kobiet. 19-letnia Wiktoria Bartosiewicz (w środku) została wezwana na policjęGliwice. Policja przesłuchała 19-latkę ws. "zorganizowania" zgromadzenia

Na nagraniach z monitoringu zarejestrowano wizerunek mężczyzny. Funkcjonariusze wskazują, że powinny one wystarczyć do ustalenia tożsamości poszukiwanego.

Zobacz wideo Strajk Kobiet w Warszawie. Kordon policji przy pomniku smoleńskim
Więcej o: