Tychy. Dwóch policjantów zatrzymanych ws. pobicia bezdomnego. Usłyszeli zarzuty, żaden się nie przyznał

Dwóch policjantów z Komendy Miejskiej w Tychach zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w sprawie pobicia bezdomnego podczas policyjnej interwencji. Mundurowi usłyszeli już zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad mężczyzną.

Do interwencji miało dojść wiosną 2020 roku na terenie jednego z osiedli w Tychach w województwie śląskim. Bezdomny mężczyzna po spotkaniu z policjantami miał doznać licznych obrażeń - miał złamane palce i żebro, a także doznał urazu klatki piersiowej.

Tychy. Policjanci nie przyznają się do stawianych im zarzutów

Funkcjonariusze zostali zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych. W środowe popołudnie usłyszeli zarzuty dotyczące psychicznego i fizycznego znęcania się nad ofiarą, przekroczenia uprawnień oraz spowodowania uszkodzenia ciała - informuje RMF FM.

Oskarżeni funkcjonariusze nie przyznali się do stawianych im zarzutów, wobec czego złożyli w prokuraturze obszerne wyjaśnienia. Do tej pory nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie ewentualnych środków zapobiegawczych, jakie mogą być zastosowane wobec mundurowych. Mogą nimi być areszt, poręczenie majątkowe lub dozór.

Tychy. Temat policjantów poruszony w Sejmie

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik poinformował o sprawie w Sejmie. Temat ten został wywołany przez posłów, którzy zadawali pytania w sprawie podejrzeń łamania prawa przez policjantów zabezpieczających demonstracje przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego w Warszawie.

Witold WaszczykowskiRadna PiS miała objąć ważne stanowisko w MSZ. Waszczykowski: Zamiana złogów

- Wyjaśniona została sprawa pobicia bezdomnego w Tychach. Dzisiaj rano dwaj policjanci z Komendy Miejskiej w Tychach zostali zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Wszędzie tam, gdzie dojdzie do przekroczenia uprawnień, takie działania będą prowadzone - powiedział Wąsik.

Zobacz wideo Strajk Kobiet. Kordony policji chroniły willę Kaczyńskiego
Więcej o: