Pogoda na dziś - czwartek 17 grudnia. Więcej przelotnych opadów deszczu

Pogoda na dziś - czwartek 17 grudnia. Synoptycy przewidują początkowo duże zachmurzenie. Później zacznie się przejaśniać w zachodniej, południowej i centralnej Polsce.
Zobacz wideo Wyszkowski: Pandemia pokazała, że nie jesteśmy niezniszczalni

W czwartek rano deszcz padać będzie w południowych i północno-wschodnich województwach. Wieczorem opady pojawią się też na północy kraju.

Temperatura. Dziś od 3 do 8 stopni

Najniższa temperatura w czwartek prognozowana jest w Rzeszowie, gdzie będą 3 stopnie. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach podlaskim, lubelskim, małopolskim i śląskim. 5 stopni pokażą termometry w Kielcach, Warszawie, Olsztynie i Opolu. W Zielonej Górze, Poznaniu i Bydgoszczy będzie 6 stopni. Jeszcze cieplejszy dzień zapowiadany jest w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i łódzkim. Tam będzie 7 stopni. Najwyższa temperatura, do maksymalnie 8 stopni, czeka mieszkańców Wrocławia.

Pogoda na dziś - czwartek 17 grudnia.Pogoda na dziś - czwartek 17 grudnia. gazeta.pl

Opady. Większe rozpogodzenia w centrum i na południu kraju

Rano w całej Polsce zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Później zacznie się rozpogadzać w zachodniej i południowej, a na końcu też centralnej części kraju. Przelotne opady pojawią się w pierwszej części dnia w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim i podlaskim. Bardziej intensywny deszcz prognozowany jest pod wieczór i w nocy w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Wiatr słaby, do 25 kilometrów na godzinę. Silniejsze porywy wiatru, do 50 kilometrów na godzinę, zapowiadane są dla Pomorza.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Szkocja. 28-latek przepłynął dla dziewczyny przez morze skuterem wodnymSzkocja. 28-latek przepłynął dla dziewczyny przez morzez skuterem wodnym