"SE": Wyrok TK o zakazie aborcji może zostać opublikowany w okolicy świąt

"Super Express" donosi, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji z powodu wady płodu, może zostać opublikowany w okolicy świąt bożonarodzeniowych. Doniesienia te skomentowały między innymi Barbara Nowacka i Małgorzata Wasserman.

Według "Super Expressu" wyrok Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji z powodu wady płodu może zostać opublikowany w okolicy świąt. Wcześniej "Rzeczypospolita" donosiła, że wyrok może zostać złagodzony przez uzasadnienie. Nie wiadomo, jaka będzie treść wyroku.

22 października sędziowie TK zadecydowali, że aborcja z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją. Orzeczenie Trybunału nie zostało jeszcze opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Zobacz wideo Komorowski o wyroku TK: Opozycja powinna zostawić PiS z tym kłopotem

Strajk kobiet. Nawet w święta, kobiety wyjdą na ulicę

Marcelina Zawisza z partii Razem skomentowała doniesienia o publikacji wyroku Trybunału w okolicy świąt. Posłanka użyła stwierdzenia "trybunał Julii Przyłębskiej".

Nawet Boże Narodzenie nie powstrzyma kobiet przed wyjściem na ulice! Jeśli PiS myśli, że opublikowanie wyroku trybunału Julii Przyłębskiej w okolicy świąt nie sprowokuje Polek do wyjścia na ulice, to się po prostu myli!

- mówiła Marcelina Zawisza "Super Expressowi".

Protesty przeciwko wyrokowi TK nie ustają

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowacka również twierdzi, że protesty przeciwko zakazowi aborcji embriopatologicznej nie ustaną, ponieważ "sprawa uderza w poczucie bezpieczeństwa i godności". 

To, że politycy z partii rządzącej będą chcieli przechytrzyć Polki, to prawie pewne. Ale jest zupełnie pewne, że im się to nie uda

- dodaje Barbara Nowacka.

Z kolei Małgorzata Wasserman apelowała do protestujących kobiet, aby nie wychodziły na ulicę. Polityczka uważa, że "to nie jest tok rozumowania normalnie funkcjonujących ludzi".

Nie ma powodu wpadać w histerię. Temat jest trudny i musimy się z nim zmierzyć. Ale nie w warunkach zbiorowej histerii na protestach ulicznych

- podkreśla Małgorzata Wasserman.

"Zakaz aborcji pod choinkę"

Partia Razem, która od początku angażowała się w działalność Strajku Kobiet, również odniosła się do medialnych doniesień na temat daty publikacji wyroku. Posłowie oskarżają Prawo i Sprawiedliwość o skłócenie Polaków.

Zakaz aborcji pod choinkę? Prezent dla Polek od @pisorgpl! Jak informują media, premier @MorawieckiM chce opublikować haniebny wyrok TK... w Wigilię. Ograbić Polki z ich praw, jeszcze bardziej skłócić polskie rodziny przy stole i podpalić Polskę. Taka jest polityka prawicy

- napisała partia Razem na Twitterze.

Więcej o: