Pogoda na dziś - środa 16 grudnia. Duże zachmurzenie w całym kraju

Pogoda na dziś - środa 16 grudnia. Synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju. W niektórych województwach należy spodziewać się także opadów deszczu.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W środę najniższa temperatura spodziewana jest na wschodzie i południu kraju. Najwyższe wartości pokażą natomiast termometry w północno-zachodniej Polsce.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 3 do 8 stopni

Najniższa temperatura, 3 stopnie, prognozowana jest w Katowicach, Krakowie i Białymstoku. Jeden stopień więcej będzie w województwach mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i opolskim. W Olsztynie będzie natomiast do maksymalnie 5 stopni. 6 stopni pokażą termometry w województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim i lubuskim. W Gdańsku i Wrocławiu będzie 7 stopni, a w Szczecinie 8 stopni.

Pogoda na dziś - środa 16 grudnia.Pogoda na dziś - środa 16 grudnia. gazeta.pl

Opady. Na południu kraju należy uważać na marznące opady deszczu

Rano w centralnej i południowej Polsce mogą pojawić się przejściowe rozpogodzenia. W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Deszcz padać będzie w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Na południu kraju wieczorem może pojawić się gołoledź. Wiatr będzie słaby, w porywach do 25 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Gdynia. 12-letni, niedowidzący pies przeszedł prawie 30 kilometrów, by wrócić do poprzedniego domu Gdynia. Niedowidzący pies przeszedł 30 kilometrów, by wrócić do domu

Więcej o: