Nie będzie kary od sanepidu za urodziny Radia Maryja. "Nie naruszono reżimu i obostrzeń"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wystąpił o wyjaśnienia od organizatorów 29. urodzin Radia Maryja. Na podstawie odpowiedzi wywnioskowano, że w trakcie uroczystości nie zostały naruszone zasady reżimu sanitarnego.
Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

W związku z tym nie będzie kary od sanepidu dla organizatorów 29. urodzin Radia Maryja. Rzecznik prasowy sanepidu w Bydgoszczy twierdzi, że podczas uroczystości zadbano o odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników.

Sanepid nie ukarze organizatorów urodzin Radia Maryja. Z odpowiedzi wynika, że przestrzegano obostrzeń

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu otrzymał odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia dotyczących obchodów urodzin Radia Maryja w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wynika z nich, że nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników - powiedział Łukasz Betański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Organizatorzy przekazali, że liczba uczestników mszy świętej nie przekraczała ustalonego limitu, który wynosi jedną osobę na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Wszystkie osoby, wyłączając duchownych sprawujących kult religijny, miały zasłonięte usta i nos. Podczas uroczystości udostępniono dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk. Świątynia miała być też wietrzona przed i po uroczystości. Organizator ponadto umieścił na terenie sanktuarium informacje o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych.

Jak informuje RMF FM, podczas urodzin Radia Maryja na terenie sanktuarium zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego realizowali także policjanci. Żaden z funkcjonariuszy nie wydał upomnienia czy mandatu za łamanie lub naruszanie obostrzeń.

Więcej o: