Nie będzie kary od sanepidu za urodziny Radia Maryja. "Nie naruszono reżimu i obostrzeń"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wystąpił o wyjaśnienia od organizatorów 29. urodzin Radia Maryja. Na podstawie odpowiedzi wywnioskowano, że w trakcie uroczystości nie zostały naruszone zasady reżimu sanitarnego.
Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

W związku z tym nie będzie kary od sanepidu dla organizatorów 29. urodzin Radia Maryja. Rzecznik prasowy sanepidu w Bydgoszczy twierdzi, że podczas uroczystości zadbano o odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników.

Sanepid nie ukarze organizatorów urodzin Radia Maryja. Z odpowiedzi wynika, że przestrzegano obostrzeń

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu otrzymał odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia dotyczących obchodów urodzin Radia Maryja w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wynika z nich, że nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników - powiedział Łukasz Betański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Urodziny Radia MaryjaProkuratura zajmuje się zawiadomieniem ws. urodzin Radia Maryja

Organizatorzy przekazali, że liczba uczestników mszy świętej nie przekraczała ustalonego limitu, który wynosi jedną osobę na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Wszystkie osoby, wyłączając duchownych sprawujących kult religijny, miały zasłonięte usta i nos. Podczas uroczystości udostępniono dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk. Świątynia miała być też wietrzona przed i po uroczystości. Organizator ponadto umieścił na terenie sanktuarium informacje o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych.

Jak informuje RMF FM, podczas urodzin Radia Maryja na terenie sanktuarium zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego realizowali także policjanci. Żaden z funkcjonariuszy nie wydał upomnienia czy mandatu za łamanie lub naruszanie obostrzeń.

O. Tadeusz RydzykTadeusz Rydzyk wyraził skruchę. "Przepraszam, iż tak się stało"

Więcej o: