Tarnów. 19-letni kierowca zapatrzył się w wyświetlacz i uderzył w TIR-a. Lexus nadaje się "jedynie do kasacji"

Na autostradzie A4 w okolicach Brzeska doszło do groźnego wypadku. 19-letni kierowca wjechał w tył naczepy TIR-a, powodując niemal całkowite zniszczenie nowego lexusa. Policja informuje, że przyczyną wypadku była "fascynacja" kierowcy wyświetlaczem pokazującym aktualne spalanie samochodu.

Do wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór (14 grudnia) zaraz za węzłem Brzesko na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa (województwo małopolskie). Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zostali wezwani na 496 kilometr autostrady, gdzie 19-letni mieszkaniec Krakowa uderzył w tył naczepy TIR-a.

Tarnów. Fascynacja wyświetlaczem doprowadziła do groźnego wypadku. Lexus nadaje się do kasacji

Funkcjonariusze ustalili, że pojazd 19-latka wbił się w naczepę, która przewoziła ponad 20 ton kleju. W zniszczonym samochodzie osobowym znajdowały się łącznie trzy osoby. 19-letni kierowca oraz pasażer siedzący na przednim siedzeniu nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Niestety, osoba siedząca z tyłu musiała zostać przetransportowana do szpitala w miejscowości Brzesko. Lekarze stwierdzili u niej złamanie mostka oraz ogólne potłuczenia.

LodowiskoZamość. Po pięciu dniach zamknęli lodowisko - uznano, że nie może działać

Po rozmowie z 19-letnim kierowcą policja doszła do zaskakujących ustaleń. Okazało się, że przyczyną wypadku była "fascynacja" 19-latka wyświetlaczem pokazującym aktualne spalanie pojazdu. Kierowca patrzył się na niego tak długo, że nie dostrzegł zbliżającej się naczepy TIR-a.

"W chwili uderzenia licznik osobówki zatrzymał się na wskazaniu 145 kilometrów na godzinę. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Postępowanie będzie prowadziła komenda policji w Brzesku" - przekazała tarnowska policja. Według mundurowych ze względu na brak należytej uwagi, jaka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy, pojazd 19-latka nadaje się "jedynie do kasacji".

Biała sarna. Pierwszy przypadek od 2011 roku 'Prawdziwa sensacja'Biała sarna. Pierwszy przypadek od 2011 roku "Prawdziwa sensacja"

Zobacz wideo Pościg ulicami Myślenic. 21-latek myślał, że umknie policjantom
Więcej o: