Rydułtowy. Pies zamordowanej kobiety czuwał przy swojej pani. "To naprowadziło na trop sprawcy"

Zarzut zabójstwa usłyszał 67-letni mieszkaniec Rydułtów (województwo śląskie), który w piątek wieczorem zaatakował nożem swoją byłą partnerkę. W wyjaśnieniu okoliczności zabójstwa policjantom pomógł pies kobiety, czuwający przy ciele swojej zmarłej pani.

Jak relacjonuje policja, 49-letnia kobieta została napadnięta przez 67-latka w piątek wieczorem w Rydułtowach podczas spaceru z psem. Mężczyzna zadał swojej ofierze kilka ciosów nożem. Na miejscu ok. godz. 22 pojawili się policjanci. Ciała kobiety nie odstępował wciąż jej pies.

"Dzień później zatrzymano podejrzewanego o ten czyn 67-latka, który jak się okazało, znał ofiarę, spotykał się z nią 2 lata temu. Pomimo upływu czasu nie mógł pogodzić się z rozstaniem. Jak się okazało, mężczyzna czekał na swoją byłą partnerkę w parku, a kiedy wyszła - jak było to w jej zwyczaju, na spacer z psem - zaatakował" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Rydułtowy. Pies czuwał przy zamordowanej kobiecie. "To naprowadziło kryminalnych"

Funkcjonariusze opisują, że w sprawie nie dawała im spokoju jedna rzecz  - fakt, że ciała kobiety nie odstępował jej pies. Założyli, że zwierzę prawdopodobnie próbowało obronić swoją opiekunkę w chwili ataku. "To właśnie naprowadziło kryminalnych na trop sprawcy. Świeże ślady pogryzienia przez psa na nodze napastnika pozwoliły na wytypowanie podejrzanego" - informuje policja.

Mężczyzna w efekcie przyznał się do winy. Usłyszał już zarzut zabójstwa, grozi mu dożywocie.

***

Przemoc domowa - szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. 

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Zobacz wideo Hołownia o przyszłości Zjednoczonej Prawicy
Więcej o: