Świdnica. Nie żyje pięciotygodniowe dziecko. Pijani rodzice zostali zatrzymani

Nie żyje pięciotygodniowe dziecko. Policja zatrzymała jego rodziców. Oboje byli pod wpływem alkoholu. - Wstępnie czynności są prowadzone w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci - mówi prokurator.

Jak podaje portal tvn24.pl, w niedzielę nad ranem do mieszkania w Świdnicy (woj. dolnośląskie) zostało wezwane pogotowie. Na miejscu ratownicy stwierdzili, że pięciotygodniowe dziecko nie żyje. Pomoc wezwała matka niemowlęcia.

Rodzice dziecka zatrzymani

Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy, w rozmowie z tvn24.pl poinformował, że w sprawie śmierci dziecka zostały zatrzymane dwie osoby - jego rodzice. Oboje byli nietrzeźwi. Ojciec miał prawie trzy promile alkoholu, a matka - niemal półtora.

Wstępnie czynności są prowadzone w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci

- powiedział prokurator. Dalsze działania śledczych uzależnione są od wyników sekcji zwłok dziecka. Zaplanowano ją na poniedziałek.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?
Więcej o: