Pogoda. IMGW ostrzega przed weekendem: Nadciągają marznące opady deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu. Obowiązują one w północnych i południowych regionach nawet do poniedziałku 14 grudnia.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia przed gołoledzią. Niska temperatura przy gruncie i opady deszczu lub deszczu ze śniegiem spowodują, że nawierzchnie dróg i chodników będą bardzo śliskie. Alerty obowiązują głównie w północnych i południowych województwach.

Pogoda na weekend. Ostrzeżenia IMGW przed marznącymi opadami deszczu

Od piątku do soboty 12 grudnia do godziny 7:30, wydane zostały ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Nad ranem temperatura wyniesie zaledwie 0 stopni, a przy gruncie będzie jeszcze niższa. Dodatkowo rano prognozowane są opady deszczu.

Od piątku do niedzieli 13 grudnia do godziny 7:30, alerty dotyczące marznących opadów deszczu wydane zostały w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. W weekend meteorolodzy zapowiadają w tych regionach intensywne opady deszczu ze śniegiem.

Najdłużej ostrzeżenia obowiązywać będą w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Tutaj alerty wprowadzono od piątku do poniedziałku 14 grudnia do godziny 7:30. W regionach tych padać będzie deszcz ze śniegiem, a w niedzielę sam śnieg.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje występowanie warunków, które sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W tych regionach należy spodziewać się zwłaszcza utrudnień w ruchu drogowym. "Będzie ślisko i niebezpiecznie. Uważajcie szczególnie na drogach" - dodaje w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na Boże NarodzeniePogoda na Boże Narodzenie. Święta za śniegiem? Zaskakujące prognozy

Więcej o: