Pogoda na tydzień [14-20 grudnia]. Synoptycy nie przewidują opadów śniegu

Prognoza pogoda na tydzień. Meteorolodzy prognozują, że nadchodzące dni będą raczej słonecznie. Choć lokalnie się zachmurzy, opadów będzie niewiele. Śniegu raczej nie należy się spodziewać.
Zobacz wideo Rosyjski sposób na obfite opady śniegu. Niesamowite maszyny

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Tydzień zacznie się słonecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że poniedziałek 14 grudnia będzie dniem dość słonecznym. W przeważającej części kraju nie będzie opadów; deszcz prognozuje się jedynie dla okolic Koszalina i Białegostoku, a deszcz ze śniegiem dla terenów w pobliżu Lublina i Suwałk. W pozostałych regionach sporo słońca, najwięcej przejaśnień w województwach łódzkim i mazowieckim. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 1 stopnia w Suwałkach do 7 stopni w Zielonej Górze.

We wtorek pogoda będzie podobna do tej poniedziałkowej, choć tego dnia nie będzie padać w żadnym regionie. Możemy spodziewać się jednak mgieł w okolicach Torunia i Bydgoszczy. Synoptycy prognozują umiarkowane zachmurzenie w całym kraju, a najwięcej przejaśnień w województwie łódzkim. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 1 stopień w Suwałkach i 7 stopni w Zielonej Górze.

W środę rozchmurzy się na wschodzie kraju. W województwach podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim zobaczmy dużo słońca, w pozostałej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Jedynym regionem, w którym będzie padać deszcz ze śniegiem, będzie Pomorze Zachodnie. Termometry wskażą od 2 stopni w Suwałkach do 5 stopni we Wrocławiu.

Pogoda na czwartek i piątek. Deszczu będzie niewiele, śniegu wcale

W czwartek rozpogodzi się na południu i w centrum kraju. Jedynymi województwami, gdzie zachmurzenie będzie duże, będą województwa zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. W okolicach Białegostoku może także spaść deszcz. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 3 stopni w Gdańsku do 7 stopni w Lublinie i Zielonej Górze.

W piątek ciemniejsze chmury zaczną przesuwać się z północy na południe. Pochmurno będzie nie tylko na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu, ale także w Wielkopolsce i na Mazowszu. W pozostałej części kraju wciąż będzie słonecznie. Opady prognozuje się jedynie dla okolic Gdańska. Na termometrach zobaczymy od 4 stopni w Bydgoszczy do 7 w Łodzi, Wrocławiu i Kielcach.

Pogoda na weekend. Będzie pochmurno, ale opady wystąpią lokalnie

Sobota będzie zdecydowanie bardziej pochmurna niż poprzednie dni nadchodzącego tygodnia. Synoptycy prognozują, że przejaśni się jedynie w województwach dolnośląskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim, a w pozostałych częściach kraju zachmurzenie będzie duże. Opadów deszczu należy się spodziewać w Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Warszawie. Temperatura będzie wahać się od 4 stopni w Białymstoku do 7 stopni we Wrocławiu.

W niedzielę przejaśni się w województwach położonych przy wschodniej i południowej granicy kraju. W pozostałych częściach Polski będzie pochmurno, a miejscami także deszczowo. Opady prognozuje się dla Gdańska i Szczecina. Termometry wskażą maksymalnie od 4 stopni w Olsztynie do 7 stopni we Wrocławiu. 

Więcej o: