Gdańsk. Ukradł ponad 2 tys. litrów paliwa przy użyciu magnesu. Wpadł na stacji benzynowej

39-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego przy użyciu magnesu ukradł prawie 2 tys. litrów paliwa ze stacji benzynowej. Sprawca usłyszał 20 zarzutów.

Funkcjonariusze z gdańskiej komendy otrzymali informację, że pewien mężczyzna, tankując swój samochód, kradnie paliwo ze stacji benzynowych. Jak się okazało, sprawca robił to już wcześniej.

CBŚP zlikwidowało dwie plantacje marihuanyWarszawa. CBŚP rozbiło wietnamski gang, który hodował marihuanę

Gdańsk. Kradł paliwo przy otwartych drzwiach samochodu. Wpadł przez kamery

Z zapisów kamer monitoringu wynikało, że mężczyzna podjeżdżał pod dystrybutor i tankował jednocześnie dwa rodzaje paliwa. Cały proces odbywał się dyskretnie, ponieważ 39-latek dokonywał tego przy otwartych drzwiach samochodu. Policjanci byli przekonani, że dzięki temu udawało mu się w jakiś sposób zakłócać pracę urządzenia odmierzającego ilość paliwa.

Na początku tego tygodnia mundurowi udali się na stację benzynową, na której sprawca kradł wcześniej paliwo. W pewnym momencie mężczyzna podjechał pod dystrybutor, po czym rozpoczął tankowanie. Funkcjonariusze od razu postanowili go zatrzymać.

Gdańsk. Płacił za kilka litrów, kradł kolejne kilkadziesiąt

Na miejscu zdarzenia pojawił się policyjny technik, który zebrał materiał dowodowy i wykonał zdjęcia, zaś policjanci zabezpieczyli kilkanaście kanistrów, znajdujących się w samochodzie mężczyzny. Jak się okazało, 39-latek płacił jedynie za kilka zatankowanych litrów, zaś kolejne kilkadziesiąt kradł.

Proceder był możliwy dzięki temu, że sprawca magnesem zakłócał pracę dystrybutora i dzięki temu równocześnie zlewał paliwo z dwóch węży.

Demonstracja / zdjęcie ilustracyjnePolicjant złamał rękę 19-latce. Rzecznik mówi o "braku reakcji"

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał 20 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i jeden usiłowania kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia.

Zobacz wideo Oburzająca sprawa kradzieży sprzętu covidowego w Drezdenku rozwiązana. Policja publikuje wideo ze zdarzenia i z zatrzymania złodziei
Więcej o: