Pogoda na dziś - piątek 11 grudnia. Duże zachmurzenie, ale opady głównie na wschodzie kraju

Pogoda na dziś - piątek 11 grudnia. Synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie przez cały dzień. Opady zapowiadane są jednak tylko w kilku województwach.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W piątek rano w całym kraju pojawią się przymrozki. Później termometry pokażą maksymalnie od 1 do 4 stopni.

Temperatura. Najcieplej będzie w południowo-zachodniej i wschodniej Polsce

Najniższa temperatura, 1 stopnień, zapowiadana jest w Zielonej Górze. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i podkarpackim. 3 stopnie pokażą termometry w Krakowie, Katowicach, Opolu, Kielcach, Łodzi, Warszawie i Olsztynie. Najcieplejszy dzień, do 4 stopni, czeka mieszkańców województwa dolnośląskiego, podlaskiego i lubelskiego.

Pogoda na dziś - piątek 11 grudniaPogoda na dziś - piątek 11 grudnia gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenie, ale brak większych opadów

W całym kraju prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Przejściowe rozpogodzenia mogą pojawić się na krótko w południowej i zachodniej Polsce. Mimo tego, w większości kraju nie należy spodziewać się żadnych opadów. W nocy z czwartku na piątek śnieg może padać w województwach dolnośląskim i pomorskim. W drugiej części dnia deszcz pojawi się w województwach podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, podlaskim i we wschodnich powiatach Mazowsza. Wiatr słaby i umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: