Gniewino. Pomimo kwarantanny zorganizowała imprezę urodzinową. Grozi jej grzywna do 1000 zł

Mieszkanka gminy Gniewino (pow. wejherowski) zorganizowała imprezę urodzinową, choć powinna odbywać kwarantannę. Grozi jej kara grzywny w wysokości nawet do 1000 złotych, o czym zadecyduje sąd.

Od momentu wprowadzenia konieczności odbycia przymusowej kwarantanny w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub uzyskania pozytywnego wyniku testu, do obowiązków policji należy między innymi kontrola przestrzegania przez zakażonych określonych zasad postępowania. 23-latka z Gniewina niestety się do nich nie zastosowała.

Policja, Zdjęcie ilustracyjneWarszawa. 23-latek chciał zdetonować auto przed komisariatem policji

Gniewino. 23-latka bawiła się ze znajomymi pomimo kwarantanny

Na początku grudnia dzielnicowa z komisariatu policji w Gniewinie (pow. wejherowski) wraz ze strażnikiem gminnym udali się do jednego z domostw, gdzie zakłócana była cisza nocna. Podczas interwencji okazało się, że za kilkuosobowe zgromadzenie odpowiedzialna jest będąca na kwarantannie 23-latka, która wyprawiła imprezę urodzinową w towarzystwie kilku znajomych.

Mundurowi poinformowali kobietę, że w jej obecnej sytuacji zdecydowanie nie powinna organizować tego typu spotkań. Kolejnym krokiem było wszczęcie czynności wyjaśniających, na podstawie których skierowano wniosek do sądu o ukaranie 23-latki.

Gniewino. Kobiecie grozi kara nawet do 1000 zł

- Zgodnie z art. 116 kodeksu wykroczeń, nieprzestrzeganie przez osobę podejrzaną o chorobę odpowiednich nakazów i zakazów dotyczących izolacji oraz kwarantanny może grozić kara grzywny nawet do 1000 zł - informują mundurowi z Wejherowa.

Puck. Pedofil zwabiał dzieci, zostawiając list w butelce i cukierkaPuck. Pedofil zwabiał dzieci listem w butelce. Grozi mu 12 lat więzienia

Kwarantanna obejmuje sytuację, kiedy osoba jej poddawana musi pozostawać we wskazanym miejscu w określonym czasie. Sytuacja ta także dotyczy zakazu kontaktu ze zdrowymi osobami, aby nie narażać ich na ewentualne zarażenie. Dlatego też podczas kwarantanny musimy unikać kontaktów do czasu zakończenia kwarantanny, ponieważ nie możemy narażać innych osób na niebezpieczeństwo.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał system zachęt? Na co mogą liczyć osoby, które się zaszczepią?
Więcej o: