Sąd uchylił wyrok ws. wnuka Lecha Wałęsy. Proces rozpocznie się od nowa

Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok w sprawie Bartłomieja W., wnuka byłego prezydenta i nakazał powtórzenie procesu - informuje Radio Gdańsk. W 2018 r. W. - wraz z dwoma innymi mężczyznami - został skazany za pobicie obywateli Szwecji.

W czerwcu 2020 r. wnuk Lecha Wałęsy, Bartłomiej W., usłyszał wyrok za pobicie dwóch Szwedów w centrum Gdańska. Sprawa sięga maja 2018 roku - wtedy na ul. Katarzynki trzech mężczyzn, w tym W., wdali się w sprzeczkę z dwoma turystami ze Szwecji.

Skończyło się na bójce, a Szwedzi byli uderzani przedmiotem przypominającym pałkę. Jednemu z poszkodowanych skradziono też telefon. W. sądzono także za pobicie licealisty, do czego doszło kilka dni po ataku na szwedzkich turystów. 

Zobacz wideo Policjanci z Zakopanego zatrzymali złodzieja uciekającego z łupem o wartości ponad 5 tys. złotych

Sąd uchylił wyrok nałożony na Bartłomieja W. W 2018 r. wnuk Lecha Wałęsa został skazany na rok więzienia

Prokuratura domagała się dla Bartłomieja W. 6 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Gdańsku zdecydował o roku więzienia.

Poza tym Bartłomiej W. miał wpłacić 10 tys. zł pokrzywdzonym i 2 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

Policja, Zdjęcie ilustracyjneWarszawa. 23-latek chciał zdetonować auto przed komisariatem policji

Jak ustaliło Radio Gdańsk, w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok sądu pierwszej instancji. Apelację od wyroku złożyła Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Śledczy nie zgodzili się bowiem na zmianę kwalifikacji czynu z rozboju na spowodowanie obrażeń ciała pokrzywdzonego. Teraz sprawa powróci do sądu pierwszej instancji. 

Więcej o: