Przemyśl. 12-latek i 13-latek pili wódkę z napojem energetycznym. Leżeli nieprzytomni na ulicy

Dyżurny policji w Przemyślu otrzymał zgłoszenie, że dwóch nastolatków leży nieprzytomnych na ulicy Goszczyńskiego. Gdy na miejsce dojechali funkcjonariusze, pomocy chłopcom udzielało już pogotowie ratunkowe. Okazało się, że obaj byli pijani.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę. Odbierający zgłoszenie dyżurny dowiedział się, że od chłopców, którzy leżeli na ulicy Goszczyńskiego w Przemyślu, wyraźnie czuć było woń alkoholu. Niezbędna w tej sytuacji okazała się pomoc ratowników medycznych.

Nowa jaskinia koło KielcNiezwykłe znalezisko koło Kielc. Odkryto nową jaskinię

Przemyśl. Wspólnie z koleżankami pili alkohol z napojem energetycznym

Nastolatkowie w wieku 12 i 13 lat zostali zabrali do szpitala z objawami zatrucia alkoholowego. Badania wykazały, że młodszy z nich miał w organizmie 2,37 promila, zaś starszy blisko dwa promile. Taki stan upojenia mógł zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu.

Jak się później okazało, chłopcy doprowadzili się do takiego stanu wskutek spożywania wódki z napojem energetycznym w towarzystwie koleżanek. Po wytrzeźwieniu nastolatkowie wyjaśnili, że alkohol kupili w jednym ze sklepów w Przemyślu. Policjanci będą teraz ustalać, kto był odpowiedzialny za sprzedaż alkoholu nieletnim, z kim go spożywali, a także gdzie przebywali w tym czasie ich rodzice.

Przemyśl. Pijanymi nastolatkami zajmie się sąd rodzinny

Sprawą zajmie się sąd rodzinny. Jak tłumaczą policjanci z Przemyśla, "zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich - używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego".

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w KatowicachKatowice. Protest ratowników z katowickiego WPR. Chcą zmian w umowach

Osiągnięcie co najmniej dwóch promili alkoholu w organizmie w przypadku osoby dorosłej prowadzi do poczucia zdezorientowania, zmieszania i skołowania, występują ponadto zawroty głowy i problemy z utrzymaniem równowagi. Jeśli chodzi o osoby nastoletnie, taka dawka alkoholu w niektórych przypadkach może prowadzić nawet do śmierci.

Zobacz wideo "Spacer dla przyszłości". Ostatni protestujący zostali usunięci przez policję siłą
Więcej o: