Szlachetna Paczka apeluje o pomoc. Zostało 48 godzin, by znaleźć darczyńców dla 200 rodzin

Szlachetna Paczka dotarła już do tysięcy rodzin, które potrzebują pilnej pomocy w czasie pandemii koronawirusa. Jednak nie wszystkie rodziny mogą otrzymać w tym roku pomoc. Na liście organizacji wciąż znajdują się rodziny, które czekają na swoich darczyńców.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki apelują o mobilizację. Od rozpoczęcia tegorocznej akcji, pomoc otrzymało już kilka tysięcy osób. Na liście pozostało jednak wciąż ponad 200 rodzin, które potrzebują pomocy. Wolontariusze podkreślają, że nie jest jeszcze za późno, aby dołączyć do akcji.

Szlachetna Paczka apeluje o mobilizację. Pomocy potrzebuje ponad 200 rodzin

Na stronie Szlachetnej Paczki można znaleźć zegar, która odlicza czas do zakończenia tegorocznej akcji. Rodziny można wybierać tylko do końca dnia w piątek (11 grudnia). Aby pomóc wystarczy wybrać rodzinę na stronie internetowej i razem z przyjaciółmi, rodziną lub znajomymi z pracy zakupić w pobliskim sklepie wszystkie potrzebne produkty.

Rafał TrzaskowskiTrzaskowski dostał wezwanie na policję. Grozi mu grzywna lub nagana

"Teraz liczy się każda godzina. Razem możemy sprawić, by już w nadchodzącą sobotę i niedzielę, czyli w tzw. Weekend Cudów wszystkie rodziny ze Szlachetnej Paczki otrzymały pomoc. Dzięki Tobie ten czas może być pełen radości, wzruszeń i cudów dla wszystkich" - czytamy na stronie Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka: W 2020 pomoc jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek

Szlachetna Paczka podkreśla, że w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa pomoc jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek. Najwięcej rodzin oczekuje na pomoc w okolicach Warszawy, Wrocławia, Białegostoku i Poznania. "Wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy się mobilizować i łączyć siły w najtrudniejszych momentach. Teraz jest ten moment" - podkreślają wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Warszawa , Sejm. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Joachim BrudzińskiJoachim Brudziński o budżecie UE: Kaczyński gra w szachy, a nie w "dupka"

Wolontariusze przypominają, że zakupione rzeczy należy dostarczyć do odpowiedniego magazynu, wskazanego w wiadomości zwrotnej po wybraniu rodziny na stronie internetowej. W przypadku dostarczania przedmiotów specjalistycznych albo wielkogabarytowych można umówić się z wolontariuszem na dostarczenie ich w późniejszym terminie.

Zobacz wideo Rzecznik Praw Dziecka: "Telefon zaufania działa całodobowo". Mazurek: "Sprawdzam!"
Więcej o: