Pogoda na dziś - czwartek 10 grudnia. Deszcz ze śniegiem w niemal całym kraju

Pogoda na dziś - czwartek 10 grudnia. Synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane. W południowej, wschodniej i centralnej Polsce należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W czwartek rano w całym kraju prognozowane są przymrozki. Na południu marznące opady deszczu i śniegu mogą powodować gołoledź.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 0 do 3 stopni

Najniższa temperatura, 0 stopni, prognozowana jest w województwach lubuskim i kujawsko-pomorskim. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców Poznania, Olsztyna i Białegostoku. 2 stopnie pokażą termometry w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. W Lublinie będzie najcieplej - w ciągu dnia będzie tam do 3 stopni. Przymrozki zapowiadane są niemal w całej Polsce, tylko w centralnych regionach może być do 2-3 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 10 grudnia.Pogoda na dziś - czwartek 10 grudnia. gazeta.pl

Opady. W niemal całym kraju prognozowane są opady deszczu i śniegu

Początkowo rozpogodzenia przewidywane są w zachodniej Polsce. Z czasem jednak w całym kraju pojawi się zachmurzenie duże i umiarkowane. Wraz z nim należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Rano padać będzie w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim, gdzie synoptycy ostrzegają również przed oblodzeniem. Później deszcz ze śniegiem zapowiadany jest także w województwach opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, a w nocy z czwartku na piątek także w województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim. Wiatr na ogół słaby, na wschodzie należy spodziewać się umiarkowanych porywów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg? (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy spadnie śnieg? Krótki atak zimy już w nocy z środy na czwartek

Więcej o: