Mysłowice. Schronisko dla zwierząt musi zakończyć działalność. "Błagamy was o adopcję"

Wraz z końcem grudnia swoją działalność zakończy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach. Pracownicy placówki apelują o pomoc w znalezieniu nowego domu dla wszystkich psów i kotów.

Tylko do końca grudnia 2020 r. obowiązuje pozwolenie Powiatowego Lekarza Weterynarii na prowadzenie schroniska dla zwierząt w Mysłowicach (województwo śląskie). Portal RMF 24 podaje, że schronisko musi zakończyć swoją działalność, ponieważ znajduje się zbyt blisko innych zabudowań.

Mysłowice. Schronisko dla zwierząt kończy działalność. Apel o adopcje

"31 grudnia to ostatni dzień, w którym TOZ Mysłowice przyjmuje bezdomne zwierzęta. Prosimy więc, dajcie szansę na dom właśnie naszym Mysłowickim TOZ-iakom. Tego teraz potrzebują najbardziej" - czytamy we wpisie schroniska na Facebooku.

Boże NarodzenieSondaż. Polacy planują spędzić święta w węższym gronie

W schronisku znajdują się 34 psy i 35 kotów. Pracownicy placówki apelują w mediach społecznościowych o adopcje wszystkich zwierząt. Psy i koty, które nie znajdą swojego nowego domu do końca grudnia, zostaną przetransportowane do nowego schroniska.

"Czas ucieka, a my pragniemy znaleźć wszystkim naszym kochanym psiakom i kociakom ich wymarzone domy, dlatego potrzebujemy waszej pomocy (…) Błagamy was o adopcję, udostępnianie lub pomoc w szukaniu im domów" - apeluje schronisko.

Mysłowice. Adopcja odbywa się bezpłatnie

Schronisko w Mysłowicach prowadzone jest przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Od ponad dwudziestu lat placówka znajduje się przy ul. Sosnowieckiej 16 w Mysłowicach. Wszystkie zwierzęta przez cały pobyt w placówce pozostawały pod opieką lekarską i pielęgniarską. Schronisko nie pobiera opłat przy adopcji zwierząt.

Policja - zdjęcie ilustracyjneLegnica. Nie żyje 8-miesięczny chłopiec. Zatrzymano rodziców

Wszystkie zwierzęta znajdujące się w schronisku są zaczipowane, odrobaczone, odpchlone oraz zaszczepione przeciwko wściekliźnie i chorobom wirusowym. Placówka podkreśla, że by adoptować psa, należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz obrożę, smycz i kaganiec, a przypadku adopcji kota dowód osobisty i transporter. Informację o zwierzętach poszukujących swojego nowego domu można znaleźć na facebookowym profilu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach.

Zobacz wideo Lewica chce powołania Rzecznika Praw Zwierząt. Co to za urząd?
Więcej o: