Szef komisji ds. pedofilii o słowach Rydzyka. "To nie miejsce na pseudoteologiczne dywagacje o grzechu"

"Czy cześć osób może w końcu pojąć, że czyn pedofilski to nie jest żadne uleganie pokusom?!" - napisał Błażej Kmieciak, przewodniczący państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii. Odniósł się tym samym do słów o. Tadeusza Rydzyka.

W sobotę 5 grudnia odbyły się obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja. W uroczystości brali udział politycy związani z obozem Zjednoczonej Prawicy, m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W pewnym momencie o. Tadeusz Rydzyk podjął temat pedofilii.

To, że ksiądz zgrzeszył... No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. (...) Nawet jeżeli jakiś katolik wygaduje czy nawet ksiądz, jak wychodzi taki guru i opowiada i sądzi innych. Zadzwońcie do niego, porozmawiajcie z nim i z jego przełożonym porozmawiajcie i niech się uciszy

- powiedział redemptorysta. Założyciel Radia Maryja mówił także o byłym biskupie kaliskim Edwardzie Janiaku. Duchowny oskarżany jest o tuszowanie przestępstw seksualnych podległych mu księży. Rydzyk nazwał go "współczesnym męczennikiem".

Tadeusz RydzykBurza po słowach o. Tadeusza Rydzyka. "Mamy do czynienia z pętakami moralnymi"

"To nie miejsce na pseudoteologiczne dywagacje o grzechu"

Słowa o. Tadeusza Rydzyka wywołały burzę. Odniósł się do nich także Błażej Kmieciak, przewodniczący państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii.

Czy cześć osób może w końcu pojąć, że czyn pedofilski to nie jest żadne uleganie pokusom?! To przestępstwo, które trzeba nazwać doprowadzając do ukarania sprawców. To nie miejsce na pseudoteologiczne dywagacje o grzechu, tylko czas na skupienie się ludziach, którzy cierpią

- napisał na Twitterze.

Zbigniew Ziobro i Tadeusz RydzykZiobro na urodzinach Radia Maryja: "Chcą nam odebrać polską duszę"

Zobacz wideo "Ten cały przeklęty dwór watykański trzeba rozsadzić"
Więcej o: