Protest rolników w Warszawie. Przyjechali traktorami, na skrzyżowaniu wysypali kapustę

W Warszawie trwa protest rolników z AgroUnii. Wczesnym rankiem zablokowali jezdnie kilkunastoma ciągnikami i traktorami. W ramach protestu na skrzyżowaniu rozrzucona została między innymi kapusta. Na miejsce przyjechała policja.

Około 5.00 rolnicy w kilkunastu traktorach zablokowali skrzyżowanie ulic Płockiej i Kasprzaka na warszawskiej Woli. Na wideo zamieszczonym na Facebooku związku rolników AgroUnia widać, jak jeden z protestujących wysypuje na jezdnię kapustę. Na miejscu pojawiła się policja.

Protest rolników w Warszawie. Przyjechali traktorami

Ok. 7.30 związek napisał w mediach społecznościowych: "Jak mówiliśmy tak zrobiliśmy. Przyjechaliśmy i nadal jesteśmy traktorami na ulicach Warszawy".

Szef AgroUnii Michał Kołodziejczak zapowiedział strajk w piątek na antenie RMF FM. - Myślę, że takiego protestu jeszcze nie było. Od kiedy pamiętam, marzeniem wielu osób było to, żeby w Warszawie były traktory i spodziewajmy się tego już niedługo. (...) Przejedziemy przez miasto. Chcąc nie chcąc - traktory nie jeżdżą bardzo szybko, więc na pewno będą utrudnienia. Nie możemy tego wykluczyć. Po to jest strajk, żeby był zauważony, więc spodziewajmy się utrudnień w mieście - mówił.

Zobacz wideo Senator Jackowski o przyszłości nowego ministra rolnictwa

Rolnicy protestują w związku z pogarszającą się - ich zdaniem - sytuacją finansową. Chcą m.in. dopłat od rządu z powodu strat, które ponoszą. Kołodziejczak w RMF FM przekonywał, że "trzeba wypłacić ludziom odszkodowania, zamrozić spłaty kredytów".

Więcej o: