CBŚP zapobiegło wyłudzeniu 5 mln zł. Grupa "łowcy cieni" zatrzymała 50-latka

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. łowcy cieci zatrzymali w Szczecinie 50-letniego Tomasza Sz., poszukiwanego na podstawie dwóch Europejskich Nakazów Aresztowania i dwóch listów gończych. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem udziału w gangu, którego łupem padły 4 mln zł z kont prywatnych osób.

Tomasz Sz. był poszukiwany na podstawie wydanego przez Sąd Okręgowy w Olsztynie i w Gdańsku Europejskiego Nakazu Aresztowania. List gończy z kolei wydały za nim Prokuratura Okręgowa w Gdańsku i Olsztynie. Do akcji włączyli się funkcjonariusze z grupy tzw. łowcy cieni.

Baza poszukiwanych Organizator orgii w Brukseli to poszukiwany przez policję mieszkaniec Wadowic

CBŚP zatrzymało 50-letniego Tomasza Sz. Działał w gangu wyłudzającym pieniądze

50-latek był poszukiwany od 1,5 roku w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie wyłudzili z kont bankowych prywatnych osób łącznie około 4 mln złotych. Ponadto próbowali wyłudzić kolejne 5 mln złotych, jednak na przeszkodzie stanęły im policjanci CBŚP i prokuratura.

Lista podejrzeń wobec 50-latka była zdecydowanie dłuższa. Tomasz Sz. był także poszukiwany w związku z podejrzeniem przerabiania dokumentacji, popełnienia oszustw znacznej wartości oraz prania pieniędzy.

Policjanci CBŚP zatrzymali Tomasza Sz. w Szczecinie

Policjanci z grupy tzw. łowcy cieni Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że 50-latek przebywał poza granicami Polski, ale w ostatnim czasie wrócił do kraju i ukrywał się na terenie Szczecina. Z tego powodu ich działania zostały skierowane właśnie w stronę Pomorza Zachodniego.

65-latka z zarzutem zabicia swojego syna 12-latka trafiła do szpitala. Miała prawie dwa promile alkoholu

Tomasz Sz. ostatecznie został zatrzymany. Zebrany materiał śledczy pozwolił ustalić, że przebywał on w wynajmowanym od znajomej mieszkaniu, gdzie też został ujęty. Po interwencji funkcjonariuszy 50-latek został doprowadzony do Aresztu Śledczego. Teraz czeka go etap odpowiadania za swoje działania przed prokuraturą.

Zobacz wideo „Łowcy cieni” nieustannie w akcji
Więcej o: