Czechowice-Dziedzice. Kierowca przewoził na dachu ładunek dwukrotnie większy od samochodu

51-letni kierowca fiata w Czechowicach-Dziedzicach został zatrzymany, kiedy chciał przewieźć ładunek prawie dwa razy większy od samochodu. Policja ukarała go dwoma mandatami.

Jak donosi Gazeta Wyborcza 51-letni kierowca fiata został zatrzymany podczas przewożenia ogromnego ładunku na dachu samochodu, który był prawie dwa razy większy od małego samochodu marki Fiat. Pojazd został zatrzymany w czwartek przed południem przez dzielnicowego z Czechowic-Dziedzic.

Bez ubezpieczenia, dowodu rejestracyjnego i badań technicznych

Podczas kontroli ujawniono, że kierowca nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego i badań technicznych pojazdu. Właściciel Seicento pojazdu został ukarany dwoma mandatami. Policjanci mówili, że ładunek przewożony w ten sposób stwarzał zagrożenie dla innych pojazdów.

Zobacz wideo Jaworzno. Kotka "wtargnęła" do radiowozu. Policja pokazała urocze nagranie

Rząd mniejszościowy. Czym jest? Czy może skutecznie sprawować władzę?Budżet UE. Sondaż: Większość za warunkiem "pieniądze za praworządność"

Po skontrolowaniu pojazdu okazało się, że jego stan techniczny nie pozwala na jego bezpieczne użytkowanie, a kierujący nie ma dowodu rejestracyjnego, który został mu zatrzymany kilka tygodni wcześniej przez drogówkę. Pomocy w przeprowadzeniu kontroli drogowej udzielili im mundurowi z bielskiej drogówki. Mundurowi ustalili, że fiat nie miał też aktualnych badań technicznych ani aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego

- mówił portalowi bielsko.info asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Podczas kontroli bagażu okazało się, że kierowca przewoził styropian, który nie był odpowiednio zabezpieczony.

Więcej o: