Mazowsze. Osiem byków uciekło z gospodarstwa. Policja apeluje o ostrożność

Z jednego z gospodarstw w Nowej Kornicy w powiecie łosickim na Mazowszu uciekło osiem byków. Jednego z nich udało się złapać, ale pozostałe wciąż chodzą wolno. Policja apeluje o ostrożność, bo zwierzęta mogą być agresywne.
Zobacz wideo Gardias po piątce Kaczyńskiego i programie Krowa+: Poczucie krzywdy narasta

O ucieczce ośmiu byków opowiedziała telewizji Polsat News mł. asp. Nina Zaniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. Z jej słów wynika, że właściciel wraz z lekarzem weterynarii namierzyli jednego z byków i podali mu lek uspokajający, dzięki czemu zwierzę udało się przetransportować do gospodarstwa.

- Niestety nadal siedem byków chodzi wolno. Apelujemy o ostrożność. Właściciel angażuje kogo może, by złapać zwierzęta. Zwierzęta są przestraszone i mogą być bardzo agresywne - powiedziała mł. asp. Zaniewicz. 

Mazowsze. 2 promile, staranowany radiowóz i 100 km/h bez jednej oponyMazowsze. 2 promile, staranowany radiowóz i 100 km/h bez jednej opony

Mazowsze. Policja apeluje: Byki, które uciekły z gospodarstwa, mogą być agresywne

Komunikat dotyczący byków, które uciekły gospodarzowi, pojawił się także w mediach społecznościowych mazowieckiej policji.

"UWAGA - z terenu gospodarstwa w Nowej Kornicy (pow. łosicki) uciekło 8 byków rasy limousine. Apelujemy o rozwagę. Zwierzęta są przestraszone. Mogą być agresywne! Nie należy do nich podchodzić! Jeśli ktoś zauważy zwierzęta, prosimy o kontakt z KPP w Łosicach tel. 47 707 72 00" - czytamy we wpisie policjantów na Twitterze. 

Polsat News informuje, że policja nie bierze udziału w poszukiwaniu zwierząt, ale pozostaje w kontakcie z właścicielem byków. 

Więcej o: