Pogoda w Polsce. Nadchodzi ocieplenie - w weekend nawet 10 stopni C

Prognoza pogody na najbliższe dni może być mocno zaskakująca. Do czwartku będzie pogodnie, jednak dość chłodno, ale już od piątku, a zwłaszcza w nadchodzący weekend termometry wskażą nawet 10 stopni powyżej zera. Aury nie powinny nawet popsuć spora ilość chmur i silniejszy wiatr.

Środa stanęła pod znakiem wyżu znad Rosji, który niemal nad całym krajem zapewniał pogodną aurę. Wyż ten utrzymuje się również i w czwartek, jednak na niebie pojawiło się więcej pierzastych i warstwowo-kłębiastych chmur, zwłaszcza w zachodniej części kraju.

IMGW ostrzega przed gołoledziąPogoda. Ostrzeżenia IMGW przed gołoledzią w dziewięciu województwach

Pogoda w Polsce. Czwartek pod znakiem opadów i niskich temperatur

W czwartkowe popołudnie na zachodzie pojawi się front związany z niżem znad Wysp Owczych. Z tego powodu chmur będzie więcej, a ponadto pojawią się opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu - informuje WP. To z kolei może doprowadzić do pojawienia się cienkiej warstwy lodu na chodnikach i drogach, co znacząco może wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Czwartkowa noc za sprawą napływających mas chłodnego powietrza będzie mroźna. Temperatury mają wynosić od minus 2 do minus 5 stopni, zaś w górach (zwłaszcza na wysokości Zakopanego) termometry wskażą nawet minut 10 stopni.

Pogoda w Polsce. W weekend nawet 10 stopni

W piątek nadejdzie wyraźna zmiana aury. Opadom deszczu towarzyszyć będzie porywisty wiatr, który również najmocniej będzie się dawał we znaki mieszkańcom zachodniej części kraju. W górach z kolei pojawi się halny.

Zmiany nadejdą również w kontekście temperatur, co będzie spowodowane napływem ciepłego powietrza śródziemnomorskiego. Słupki rtęci wyraźnie będą przekraczały zero i zbliżą się do 2-3 stopni na północnym wschodzie, zaś na południowym zachodzie nawet 5-7 stopni.

Protest przeciwko zmianom w sądownictwie i w obronie Sądu Najwyższego pod Sądem Okręgowym w Krakowie, 2018 r.KE wszczyna kolejną procedurę wobec Polski. Tym razem chodzi o sędziów

W weekend z kolei w niektórych regionach Polski temperatury mogą wzrosnąć do nawet 10 stopni powyżej zera. Oznacza to, że Andrzejki upłyną pod znakiem wręcz jesiennej aury.

Zobacz wideo Svalbard. Tu temperatury wzrosły najszybciej na świecie