Premier zapytany o sylwestra 2021: Ten rok jest nienormalny. "Te tskni do zabawy"

Niespena miesic dzieli nas od przeomu 2020 i 2021 roku, a to oznacza, e wielkimi krokami zblia si okres imprez sylwestrowych. Zapytany o to, w jaki sposb bdzie mona witowa ten moment, premier Mateusz Morawiecki odpowiedzia, e "naley poczeka i ograniczy kontakty".

W środę, podobnie jak kilka tygodni wcześniej, premier zorganizował tradycyjną sesję pytań i odpowiedzi na Facebooku, podczas której odpowiadał na tematy zaproponowane przez internautów. Jedna z kwestii związana była z tym, czy sylwestrowy wieczór będzie można spędzić w większym gronie.

Włodzimierz CzarzastyDuda interweniował w sprawie stoków. Czarzasty wylewnie za to podziękował

Mateusz Morawiecki też "tęskni za normalnością"

Morawiecki w odpowiedzi na jedno z pytań przyznał, że on również tęskni za "normalnością". - Wszyscy Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności, do takiej radości wyrażanej w szerszym gronie przyjaciół. Ja także zresztą - powiedział w trakcie sesji pytań.

W dalszej części wypowiedzi szef rzdu dosadnie stwierdził, że obecny rok jest "nienormalny". - Ten rok 2020 jest naprawdę rokiem pełnym załamań, zaskoczeń, których źródłem jest przede wszystkim COVID-19, więc jeszcze poczekajmy. Jeszcze ograniczmy nasze kontakty społeczne, jeszcze przestrzegajmy przepisów - apelował Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki o świątecznych obostrzeniach: Trzeba trzymać się tych przepisów

Chwilę później premier wrócił do tematu obostrzeń wprowadzonych na okres świąt Bożego Narodzenia, związanych z liczebą osób przy świątecznym stole. - Poza rodziną to pięć osób obcych sobie. Po to, żeby nie doszło do ponownego, gwałtownego przyrostu zakażeń, to trzeba się trzymać tych przepisów - wskazał.

Marta Lempart podczas manifestacji Strajku Kobiet 28 listopada 20202 r.Strajk Kobiet: Policja ma zgodę na masowe łamanie praw obywatelskich

Apelując o przestrzeganie tych restrykcji, szef rządu dodał również, że zaproponowane rozwiązania na nadchodzący czas zostały wprowadzone na podstawie opinii specjalistów z dziedziny epidemiologii i wynikają wprost z sytuacji, jaka obecnie jest w Polsce.

Zobacz wideo Kto będzie szczepiony w pierwszej kolejności? Będą to m.in. seniorzy i pracownicy służby zdrowia