Pogoda na dzi - roda 3 grudnia. Soneczny poranek i pochmurne popoudnie

Pogoda na dzi - roda 3 grudnia. Synoptycy zapowiadaj na drug cz dnia duo chmur. W zachodniej i pnocnej Polsce naley spodziewa si take opadw deszczu ze niegiem.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W środę najniższa temperatura prognozowana jest dla zachodniej Polski. Najcieplej, do 3-4 stopni, będzie w centralnych i południowych regionach.

Temperatura. Dziś maksymalnie od -2 do 4 stopni

Najchłodniejszy dzień, -2 stopnie, czeka mieszkańców Zielonej Góry. O dwa stopnie cieplej będzie w województwach wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. 1 stopień pokażą termometry w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Rzeszowie i Krakowie. W województwach mazowieckim, lubelskim, dolnośląskim i opolskim będą 2 stopni. Do 3 stopni będzie w Łodzi i Katowicach, a do 4 stopni w Kielcach.

Pogoda na dziś - środa 3 grudnia.Pogoda na dziś - środa 3 grudnia. gazeta.pl

Opady. W nocy na zachodzie i północy kraju trzeba uważać na gołoledź

W pierwszej części dnia w całym kraju prognozowane są spore rozpogodzenia. Jednak po południu, od zachodu, zacznie nadciągać więcej chmur. Z czasem zachmurzenie duże i umiarkowane obejmie cały kraj z wyjątkiem województwa podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Razem z chmurami pojawią się również opady. Deszcz ze śniegiem zapowiadany jest w województwach dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Przygruntowe przymrozki mogą sprawiać, że opady będą zamarzać - kierowcy muszą więc uważać na gołoledź. Wiatr umiarkowany, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju, gdzie może wiać w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Zima w Karkonoszach - zdjęcie ilustracyjneIMGW: Jedna z najzimniejszych nocy roku. Temperatura spadła do minus 18