IMGW wydaje ostrzeżenia dla 10 województw przed marznącymi opadami i wiatrem

Zgodnie z wydanymi prognozami przez IMGW, warunki pogodowe w najbliższych dniach mogą być niebezpieczne. Synoptycy przewidują, że największe zagrożenie dla kierowców i pieszych będą stanowiły marznące opady i silniejszy wiatr.

W czwartek w wielu regionach Polski największe niebezpieczeństwo może być wywołane marznącymi opadami deszczu. Ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały wydane dla aż 10 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Inwersja w TatrachZjawisko inwersji w Tatrach. Na szczytach było cieplej niż w dolinach

IMGW wydaje ostrzeżenia dla 10 województw. Dotyczą opadów i wiatru

We wszystkich objętych ostrzeżeniem województwa jego ważność potrwa od czwartku od godziny 7:30 do piątku do godziny 7:30. Dodatkowo w dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim od piątku spodziewane są silniejsze porywy wiatru, wobec czego również wydane zostały alerty pierwszego stopnia.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiatr będzie wiał z kierunków południowych. Średnia jego prędkość ma wynosić od 25 do 45 km/h, zaś w porywach może osiągać 70-80 km/h.

IMGW ostrzega przed kolejnymi mrozami. W najbliższą noc nawet minus 16 stopni

Jak informuje IMGW, ostatnia noc była jedną z najzimniejszych w tym roku. Najniższą temperaturę odnotowano w rejonie Bieszczad, a dokładniej we wsi Żubracze, gdzie termometry wskazywały minus 18,2 stopnia Celsjusza. W Zakopanem słupki rtęci spadły do minus 12,2 stopni.

Pogoda na dziś - środa 2 grudnia.Pogoda na dziś - środa 2 grudnia. Kolejny słoneczny i mroźny dzień

Nadchodząca noc również będzie mroźna. W rejonach podgórskich Bieszczadów i Beskidu Niskiego oraz na Podhalu temperatura powietrza może spaść lokalnie do -16 st, -14 st. Będzie to ostatnia tak mroźna noc w najbliższych dniach.

Zobacz wideo Policja zatrzymała 41-latka, który zbezcześcił zwłoki ojca i posiadał narkotyki
Więcej o: