Siedem osób zatrzymanych przez CBA ws. legalizacji pobytu za łapówki. W tym trzy urzędniczki

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali siedem osób podejrzanych o legalizację pracy i pobytu cudzoziemców za łapówki. Wśród nich są trzy urzędniczki z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Wspólne śledztwo prowadzone przez CBA i Straż Graniczną oraz Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania siedmiu osób uczestniczących w procederze legalizacji pracy

- czytamy w komunikacie CBA. Według śledczych, w zamian za korzyści majątkowe urzędniczki miały załatwiać pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Jak ustalili śledczy, zatrzymane urzędniczki w 2019 roku przyjęły szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej, w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców

- informuje CBA.

Zatrzymano siedem osób

CBA zatrzymało cztery kobiety, spośród których dwie to urzędniczki z Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ręce służb wpadła też podejrzana w sprawie główna specjalistka w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu. Zatrzymano także osobę pomagającą w nielegalnym procederze i kolejne dwie osoby, które bezpośrednio działały w szajce, w tym jej szefa.

Trwają przeszukania w miejscach pracy podejrzanych. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Zobacz wideo Kulisy wejścia CBA do PZPN-u
Więcej o: