Wydano Europejski Nakaz Aresztowania za Zbigniewem Stonogą. "Ja też za wami tęsknię"

Sąd Okręgowy w Lublinie 1 grudnia wydał decyzję o Europejskim Nakazie Aresztowania dla Zbigniewa Stonogi. Prokuratura już wcześniej wystosowała za biznesmenem list gończy. "Ja też za wami tęsknię" - taki komentarz pojawił się później na Facebooku Stonogi.

Wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec Zbigniewa Stonogi potwierdziła rzeczniczka Sądu Okręgowego w Lublinie. - Zapadło wykonalne postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Zbigniewa S., jest on poszukiwany. Z akt sprawy wynika, że przebywa w Norwegii - powiedziała Barbara Markowska w rozmowie z PAP.

Zobacz wideo Zbigniew Ziobro nie boi się niczego, nawet łez

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania za Zbigniewem Stonogą

O wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania wnioskowała Prokuratura Regionalna w Lublinie, która wcześniej wydała list gończy za Zbigniewem Stonogą. Śledczy zarzucają biznesmenowi m.in. przywłaszczenie ponad 900 tysięcy złotych i prania brudnych pieniędzy podczas prowadzenia działalności charytatywnej w latach 2015-2017. List i nakaz wydany został na podstawie decyzji sądu o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące - przyznane wcześniej środki zapobiegawcze okazały się nieskuteczne.

Zbigniew Stonoga Prokuratura wyda list gończy za Zbigniewem Stonogą

Prokuratura argumentowała, że Zbigniew Stonoga "zrealizował ucieczkę" przekraczając granice kraju. Poszukiwany naruszył tym samym obowiązek stawiennictwa na policji oraz złamał zakaz opuszczania kraju. Śledczy ustalili, że biznesmen przebywa w Oslo w Norwegii. Sam Zbigniew Stonoga potwierdził te informacje i dodał, że zamierza ubiegać się o azyl polityczny.

Stonoga na swoim Facebooku odniósł się także do informacji o wydaniu Europejskiego Nakazu Poszukiwania. "Ja też za wami tęsknię" - napisał. Od listopada 2019 roku między Unią Europejską a Norwegią i Islandią obowiązuje umowa, w której kraje te zobowiązały się do wykonywania ENA.

József Szájer Kim jest József Szájer? Obrońca "świętości rodziny" przyłapany na orgii

Więcej o: