Serial Gazeta.pl "Rodzina+" nominowany do nagrody Grand Press 2020

Serial Rodzina+, wyprodukowany przez portal Gazeta.pl, znalazł się na liście nominowanych do tegorocznej nagrody Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo.

Bohaterkami serialu Rodzina+ są m.in. Ania i Karolina, mamy półrocznej Blanki, a także Aleksandra i Katarzyna, które wychowują razem synka - półtorarocznego Stasia. Opowiadają o swojej codzienności i o tym, że tęczowym rodzinom - podobnie jak wszystkim innym polskim rodzinom - najbardziej zależy na spokojnym życiu w gronie najbliższych i na poszanowaniu ich praw. 

Każdy ma prawo do miłości, do zawarcia związku małżeńskiego, do tworzenia rodziny, dlaczego państwo miałoby nam tego odmawiać?
Nasza rodzina nie różni się od innych, jeśli w nich też jest taki ogrom miłości, jak w naszej (...) W czym jestem gorsza, czym się różnię od innych, że tych praw nie mam?

- mówią bohaterki serialu.

Zobacz wszystkie odcinki serialu Rodzina+:

Zobacz wideo Rodzina+ [TRAILER]

Obok serialu Rodzina+, którego premiera odbyła się 12 października na portalu Gazeta.pl oraz w serwisie Youtube, do nagrody Grand Press 2020 w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo nominowano również następujące produkcje:

  • "Niech toną" - Wojciech Bojanowski ("Superwizjer TVN"),
  • "Historia człowieka, który uwolnił Tomasza Komendę" - Grzegorz Głuszak ("Superwizjer TVN"),
  • "Drwale i inne opowieści Bieszczadu" - Jerzy Morawski, Michał Matys, Agnieszka Mruk, Magdalena Sikorska (Polsat Play),
  • "Dowodów szukaliśmy na śmietniku" - Tomasz Patora ("Uwaga! TVN"),
  • "Zabawa w chowanego" - Tomasz Sekielski, Marek Sekielski (Sekielski, YouTube),
  • "Krwawy biznes futerkowców" - Janusz Schwertner (Onet).

Organizatorami konkursu są: magazyn "Press" i Fundacja Grand Press. Zwycięzcy Grand Press 2020 zostaną ogłoszeni 8 grudnia. Jedna z najbardziej prestiżowych branżowych nagród przyznawana jest od 1997 r. 

Więcej o: