Fala zakażeń koronawirusem w zakonach. Księża kierowani są na kwarantannę

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku nałożyła na tamtejszych dominikanów kwarantannę, a także wydała nakaz zamknięcia kościoła św. Mikołaja. Msze święte z zamkniętej bazyliki transmitowane są na kanale na YouTube.

Decyzja gdańskiego sanepidu spowodowana jest kontaktem wspólnoty z osobą zarażoną wirusem. "Wszyscy jesteśmy zdrowi, bez niepokojących objawów" - napisali dominikanie na swojej stronie internetowej, zapraszając jednocześnie do wspólnej modlitwy.

Zakażeni również duchowni z Lichenia

Po potwierdzeniu przypadków SARS-CoV-2 wśród zakonników z Lichenia (woj. wielkopolskie) zdecydowano o poddaniu kwarantannie całej wspólnoty - poinformowali w sobotę Księża Marianie. Licheńskie sanktuarium maryjne pozostanie otwarte dla pielgrzymów.

"W związku z wykryciem w naszym domu zakonnym obecności wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje, podjęliśmy decyzję o poddaniu się kwarantannie całej wspólnoty zakonnej Księży Marianów w Licheniu Starym, od dnia 29 listopada 2020 r" - poinformowali zakonnicy w komunikacie opublikowanym w sobotę na stronie internetowej Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Dodali, że osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, przebywają w izolacji. "Od dłuższego czasu nie posługiwały w bazylice ani w innych kościołach objętych posługą duszpasterską, a więc nie miały kontaktu z wiernymi" - zaznaczyli zakonnicy.

Ks. bp Stanisław Gębicki trafił do szpitala. Apel o powrót do zdrowia

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał również bp Stanisław Gębicki, biskup senior diecezji włocławskiej - informuje "Rzeczpospolita". Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia, 25 listopada w godzinach popołudniowych duchowny został zabrany do szpitala we Włocławku.

W związku z sytuacją zdrowotną ks. bp. Stanisława Gębickiego, w poniedziałek w całej diecezji włocławskiej odczytany zostanie apel o modlitwę o jego powrót do zdrowia.

Zobacz wideo Duda: Oddałem osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam!
Więcej o: