CBŚP rozbiło polsko-egipski gang. Rozprowadzali narkotyki w Małopolsce

Centralne Biuro Śledcze Policji wspólnie z Małopolskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej rozbili polsko-egipski gang narkotykowy, który działał na terenie Małopolski. Zatrzymanych zostało łącznie dziewięć osób.

W lipcu 2020 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji kontrterroryści zatrzymali pierwsze osiem osób. Trzon rozbitej grupy przestępczej stanowili obywatele Egiptu, legalnie przebywający na terenie Polski, którzy współpracowali z mieszkańcami Krakowa i Podhala.

Polska Babcia z zarzutamiPolska Babcia zatrzymana. "Zarzut zaatakowania policji tęczową torbą"

CBŚP zabezpieczyło ponad 15 kg narkotyków i broń palną

Grupa przestępcza zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków na terenie województwa małopolskiego. W trakcie akcji służby zabezpieczyły łącznie 2,5 kg narkotyków syntetycznych (w tym mefedronu i 4-CMC), ponad 3 kilogramy haszyszu oraz niespełna 10 kilogramów marihuany.

Na narkotykach jednak się nie skończyło. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto mienie o łącznej wartości przekraczającej 590 tysięcy złotych, a także broń palną, znalezioną w mieszkaniu jednego z zatrzymanych.

CBŚP zatrzymało dziewiątego członka grupy przestępczej

Do pierwszych zatrzymań doszło kilka miesięcy temu, jednak CBŚP poinformowało o sprawie dopiero teraz, ponieważ na celowniku policjantów znajdował się dziewiąty członek gangu, obywatel Egiptu, na co dzień mieszkający w Wielkiej Brytanii. Mężczyznę udało się już zatrzymać na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, a obecnie czeka na przetransportowanie do Polski.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jeden z nich ponadto usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym związane z umożliwieniem przeprowadzenia przeglądu rejestracyjnego pojazdu bez jego faktycznego badania.

Protest w Warszawie. Mąż działaczki Strajku Kobiet ma połamane obie ręce. 'Uciekaliśmy przed szarżą 'policji''Mąż działaczki Strajku Kobiet ma połamane ręce. "Uciekaliśmy przed szarżą'"

Sześciu zatrzymanych trafiło do aresztu tymczasowego. Wszystkich członkom grupy przestępczej grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Dwa promile, narkotyki i 250 km/h po autostradzie A4
Więcej o: