Pogoda. IMGW wydaje ostrzeżenia dla niemal całej Polski przed oblodzeniem dróg

Ostatni weekend przyniósł pierwszy poważniejszy incydent zimowy w postaci opadów śniegu w wielu regionach naszego kraju. Efektem tego, a także niższych temperatur, zwłaszcza w nocy są oblodzenia, które zaskoczyły kierowców w poniedziałkowy poranek.

Już w niedzielę wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował o nocnych opadach śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu. Dodatkowo temperatury od -4 na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu do +2 na Pomorzu Zachodnim sprzyjały oblodzeniu w poniedziałek rano.

Zakopianka w Mogilanach przed KrakowemMałopolskie. Na zakopiance tworzyły się ogromne korki. IMGW ostrzega

IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Ostrzeżeniem objęty niemal cały kraj

W swoim komunikacie IMGW poinformował, że zagrożenie meteorologiczne w postaci oblodzenia dróg dotyczy niemal całej Polski. Tego typu ostrzeżenie nie pojawiło się jedynie w przypadku zachodnich regionów - części województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Pozostałe obszary naszego kraju zostały objęte pierwszym poziomem ostrzeżenia przed oblodzeniem, którego ważność wygaśnie około godziny 9. Dodatkowo zostały objęte nim powiaty gryfiński, policki, a także Świnoujście i Szczecin.

IMGW wydaje prognozę pogody na poniedziałek. Słabsze opady i nieco wyższe temperatury

W dalszej części komunikatu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę pogody na poniedziałek. Cały dzień ma upłynąć pod znakiem zachmurzenia, choć na południu kraju mogą pojawić się rozpogodzenia. Miejscami wystąpią również słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatury będą się wahać od -1 stopnia w Suwałkach do +4 stopni w Koszalinie.

Jezioro ZwiniarzTragedia na jeziorze Zwiniarz. Znaleziono zwłoki małżeństwa lekarzy

Warunki biometeorologiczne w całym kraju przez cały dzień będą obojętne. Wieczorem jednak w północnych regionach Polski zmienią się na niekorzystne, co może mieć niekorzystny wpływ na samopoczucie i doprowadzić do bólu głowy czy rozdrażnienia.

Zobacz wideo Serial "Ranczo" na Netflixie! Inne nowości na grudzień 2020