Manifestacja w Warszawie. Policja uya gazu zawicego. Wrd poszkodowanych Barbara Nowacka

Podczas protestu w Warszawie na trasie azienkowskiej policja uya gazu zawicego wobec demonstrujcych. Wrd osb poszkodowanych jest posanka Barbara Nowacka, ktra dostaa gazem po oczach, mimo e pokazywaa legitymacj poselsk.

Posłanka Małgorzata Tracz przekazała, że Barbara Nowacka otrzymała już pomoc. - Już pod opieką służb medycznych - przekazała.

Z kolei dziennikarz Radia ZET Piotr Drabik opublikował na Twitterze film, na którym widać Barbarę Nowacką w asyście posa Michała Szczerby. Posłanka tłumaczy funkcjonariuszowi, że dostała gazem po oczach, mimo że pokazywała legitymację poselską - na wysokości twarzy - o czym sama mówi w filmie opublikowanym przez Michała Szczerbę. Policjant, z którym rozmawiali parlamentarzyści, zapytał Nowacką, czy potrzebuje pomocy medycznej. Poinformował także, że on sam znajdował się na górze trasy, gdzie funkcjonariusze nie używali gazu.

Protest w WarszawieProtest w Warszawie. Policja spisuje i wlepia mandaty demonstrującym

Wśród osób poszkodowanych jest także m.in. reporter Halo Radio - dodał dziennikarz stacji.

Strajk KobietProtest w Warszawie. Rondo Dmowskiego przemianowane na rondo Praw Kobiet

Protesty w obronie praw kobiet po zaostrzeniu prawa aborcyjnego

W sobotę w wielu miastach Polski w 102. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych odbyły się protesty w obronie praw kobiet. Demonstracje trwają regularnie od czasu wydania przez TK orzeczenia, które praktycznie uniemożliwia legalną aborcj w Polsce.

Protesty odbywają się także m.in. w Gdasku, Łodzi, Szczecinie, Katowicach czy Wrocławiu.

Zobacz wideo Strajk Kobiet. Tak wyglądały protesty po zatrzymaniu fotoreporterki Agaty Grzybowskiej