Manifestacja w Warszawie. Policja użyła gazu łzawiącego. Wśród poszkodowanych Barbara Nowacka

Podczas protestu w Warszawie na trasie Łazienkowskiej policja użyła gazu łzawiącego wobec demonstrujących. Wśród osób poszkodowanych jest posłanka Barbara Nowacka, która dostała gazem po oczach, mimo że pokazywała legitymację poselską.

Posłanka Małgorzata Tracz przekazała, że Barbara Nowacka otrzymała już pomoc. - Już pod opieką służb medycznych - przekazała.

Z kolei dziennikarz Radia ZET Piotr Drabik opublikował na Twitterze film, na którym widać Barbarę Nowacką w asyście posła Michała Szczerby. Posłanka tłumaczy funkcjonariuszowi, że dostała gazem po oczach, mimo że pokazywała legitymację poselską - na wysokości twarzy - o czym sama mówi w filmie opublikowanym przez Michała Szczerbę. Policjant, z którym rozmawiali parlamentarzyści, zapytał Nowacką, czy potrzebuje pomocy medycznej. Poinformował także, że on sam znajdował się na górze trasy, gdzie funkcjonariusze nie używali gazu.

Wśród osób poszkodowanych jest także m.in. reporter Halo Radio - dodał dziennikarz stacji.

Protesty w obronie praw kobiet po zaostrzeniu prawa aborcyjnego

W sobotę w wielu miastach Polski w 102. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych odbyły się protesty w obronie praw kobiet. Demonstracje trwają regularnie od czasu wydania przez TK orzeczenia, które praktycznie uniemożliwia legalną aborcję w Polsce.

Protesty odbywają się także m.in. w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Katowicach czy Wrocławiu.

Zobacz wideo Strajk Kobiet. Tak wyglądały protesty po zatrzymaniu fotoreporterki Agaty Grzybowskiej
Więcej o: