Protest w Warszawie. Policja spisuje i wlepia mandaty. "Wyciągają do legitymowania ludzi z tyłu marszu"

W Warszawie trwa protest w 102. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych. W okolicach ul. Marszałkowskiej, a także Metra Politechnika, policja zaczęła spisywać i wlepiać mandaty protestującym. Posłanka Zielonych apeluje, aby ich nie przyjmować.

Posłanka Zielonych Urszula Zielińska poinformowała, że na ul. Marszałkowskiej policja spisuje i wystawia protestującym mandaty. Parlamentarzystka zaapelowała, żeby demonstranci ich nie przyjmowali.

Na Marszałkowskiej policja spisuje i wlepia mandaty za różne rzeczy, m.in. "zbiegowisko". Pamiętajcie: macie prawo odmówić przyjęcia mandatu. Potem wyrok nakazowy->odwołanie w 7 dni->sprawa w sądzie. 90%+ spraw wygranych przez obywateli

- napisała.

Tutaj możesz śledzić naszą relację na żywo >>>

Protest w Warszawie. Manifestanci okrążyli policję i wymknęli się blokadzie Protest w Warszawie. Manifestanci okrążyli policję i wymknęli się blokadzie

W innym wpisie posłanka przekazała, że policja otoczyła protestujących przy Metrze Politechnika oraz że funkcjonariusze nawołują do opuszczenia miejsca, mimo że jednocześnie otoczyli ludzi kordonem, uniemożliwiając im rozejście się. Jak informuje reporter Gazeta.pl Jakub Gołębski, który jest w tej okolicy, "policja wyciąga do legitymowania ludzi z tyłu marszu". - Ludzie są zamknięci na jakimś parkingu, żaden policjant, z którym rozmawiałem, nie wie, gdzie jest wyjście, ani gdzie jest ich dowódca - informuje nasz reporter.

Strajk Kobiet Protest w Warszawie. Rondo Dmowskiego przemianowane na rondo Praw Kobiet

Protesty w obronie praw kobiet po zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce

Protesty odbywają się nie tylko w Warszawie, ale także m.in. w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Katowicach czy Wrocławiu.

Demonstracje w obronie praw kobiet odbywają się w Polsce regularnie - od 22 października w Polsce. Wtedy Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, które zaostrza obowiązujące od 27 lat przepisy aborcyjne. Dokument do tej pory nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Zobacz wideo Komorowski o wyroku TK: Opozycja powinna zostawić PiS z tym kłopotem
Więcej o: