Piława Dolna. Zderzyły się dwie ciężarówki, jedna wjechała w budynek. Na miejscu policja i strażacy

Jeden z samochodów ciężarowych, który uczestniczył w kolizji z tirem, wjechał w budynek w Piławie Dolnej. Strażakom udało się pomóc starszej kobiecie, która została uwięziona na piętrze budynku. Na miejscu cały czas działają służby, które sprawdzają, czy w zniszczonym domu nie ma kolejnych poszkodowanych.

Jak podaje Telewizja Sudecka, do wypadku doszło w środę 25 listopada około godziny 10:00 w Piławie Dolnej w województwie dolnośląskim. Na miejsce wezwane zostało pogotowie gazowe, energetyczne oraz ratownicy medyczni i strażacy.

Po zderzeniu dwóch ciężarówek jedna z nich wjechała w budynek mieszkalny

- Najpierw doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, a jeden z nich uderzył następnie w dwukondygnacyjny budynek stojący przy drodze - powiedział w rozmowie z TVN24 Marcin Ząbek z policji w Dzierżoniowie. Na dole budynku znajdował się sklep, a na piętrze mieszkania.

- W mieszkaniu na piętrze znajdowała się jedna osoba. Starsza kobieta nie odniosła żadnych obrażeń i została przekazana pod opiekę syna. Ze znajdującego się na parterze sklepu ogólnospożywczego o własnych siłach wyszły trzy osoby, które nie odniosły poważniejszych obrażeń - dodał policjant. Strażacy przeszukują teraz pomieszczenia, by mieć pewność, że w zniszczonym budynku nie został żaden inny poszkodowany.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę

Kierowca ciężarówki, która uderzyła w budynek, został przetransportowany do szpitala. Kierowcy zostali zbadani alkomatem - byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policję, która prowadzi czynności procesowe. Z tego powodu funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Dom ma być sprawdzony przez nadzór budowlany, ponieważ istnieje ryzyko zawalenia. W wyniku wypadku doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej, jednak przepływ gazu został już zamknięty. Okoliczni mieszkańcy muszą liczyć się jednak z tym, w najbliższych godzinach nie będą mieć dostępu do gazu i prądu.

Bortniczuk o uczestnikach Strajku Kobiet: Prymitywne osoby i niezadowolone kobiety Bortniczuk o uczestnikach Strajku Kobiet: Prymitywne osoby i niezadowolone kobiety

Więcej o: