Szczecin. Śledztwo w sprawie pożaru w szpitalu, w którym zginęły dwie osoby

Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło w poniedziałek nad ranem w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Zginęło w nim dwóch pacjentów.

Z ogniem, który wybuchł wczesnym rankiem w jednej z sal, walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Ogień pojawił się w budynku Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych. 22 osoby zostały ewakuowane z oddziału.

Pożar szpitala w Szczecinie. Jedna osoba zginęłaPożar szpitala w Szczecinie. Jedna osoba zginęła

Szczecin. Pożar wywołany przez papierosa? Śledczy zbadają sprawę

Sprawę przejęła prokuratura, która rozpoczęła śledztwo w celu ustalenia dokładnego przebiegu zdarzeń i przyczyn wybuchu pożaru. Miejsce, w którym pojawiły się płomienie, zostało już zbadane przez biegłych z zakresu pożarnictwa i medycyny sądowej.

Jak podaje RMF24, najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie na sali papierosa przez jednego z pacjentów, który doznał ciężkich poparzeń. U drugiego z kolei wystąpiły poważne problemy kardiologiczne. Jego również nie udało się uratować.

Magdalena K.Miała kierować gangiem kiboli Cracovii. Magdalena K. usłyszała zarzuty

Ciała obu pacjentów zabezpieczono do badań sekcyjnych. Zadaniem śledczych będzie również zbadanie, czy nie doszło do jakichkolwiek zaniedbań ze strony szpitala w Szczecinie i pracowników.

Zobacz wideo Zatrzymany 17-latek opowiada, jak traktowała go policja. Fragment posiedzenia senackiej komisji
Więcej o: