Miała kierować gangiem kiboli Cracovii. Magdalena K. usłyszała zarzuty

Magdalena K., domniemana szefowa gangu pseudokibiców Cracovii, usłyszała w środę zarzuty m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czy przemytu narkotyków i handlu nimi. Poszukiwana przez wiele miesięcy listem gończym 32-latka w ostatni piątek została przekazana Polsce przez słowackie służby.

28 marca 2020 roku Magdalena K. została zatrzymana na terytorium Słowacji. Jej obrońcy starali się uniknąć ekstradycji do Polski licząc na uzyskanie azylu politycznego - argumentowano to naruszaniem przez nasz kraj zasad praworządności.

Magdalena K. Magdalena K. zostanie wydana Polsce. "Miss kiboli" bez azylu politycznego

Magdalena K. starała się o azyl. Usłyszała zarzuty

Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy, a następnie Sąd Najwyższy Republiki Słowackiej nie przystały na żądania i wyraziły zgodę na wydanie 32-latki Polsce. Magdalena K. dwukrotnie próbowała też uzyskać list żelazny, który pozwoliłby jej odpowiadać z "wolnej stopy". Wnioski zostały odrzucone przez Sąd Okręgowy w Krakowie.

W środę 25 listopada 32-latka stanęła przed prokuratorem. Jak informuje RMF FM, K. usłyszała zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, przemytu narkotyków i handlu nimi, utrudniania postępowania karnego w innym śledztwie, składania fałszywych zeznań i nakłaniania do tego innych osób.

Kierowanie gangiem i handel narkotykami. Przeszłość Magdaleny K.

Jak ustalili śledczy, Magdalena K. miała stać na czele gangu złożonego z członków kibolskich bojówek Cracovii. Grupa miała się zajmować nielegalnym obrotem środkami odurzającymi, a także dopuszczać się czynów przeciwko życiu i zdrowiu, nierzadko z użyciem maczet czy noży. W taki sposób mieli być atakowani między innymi pseudokibice z Krakowa i Łodzi.

Magdalena K. Sprawa Magdaleny K. Podejrzewana o kierowanie gangiem kiboli jest już w Polsce

Kolejne ustalenia śledczych sugerują, że grupa przestępcza sprowadziła z Hiszpanii co najmniej 5,5 tony marihuany o czarnorynkowej wartości 88 milionów złotych, a także ponad 120 kg kokainy z Holandii, wycenianej na 4,3 mln euro.

Zobacz wideo Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat.
Więcej o: