Głogów. 31-latek pobity za brak maseczki. Policja: Sytuację można było rozwiązać w inny sposób

W Głogowie (województwo dolnośląskie) doszło do pobicia 31-letniego mężczyzny, który podczas zakupów nie miał założonej maseczki ochronnej. 43-letni napastnik usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz stosowania gróźb karalnych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w jednej z głogowskich kwiaciarni. Jeden z klientów sklepu zwrócił drugiemu uwagę na brak maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos. Drobna uwaga zamieniła się w "gwałtowną i niecenzuralną" wymianę zdań. 31-latek bez maseczki miał odpowiedzieć w niegrzeczny sposób, na co 43-letni mężczyzna zareagował groźbą pobicia.

Głogów. Pobicie za brak maseczki ochronnej. Sprawcy grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

"Zajście skończyło się siłowym rozwiązaniem pod kwiaciarnią" - informuje podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie. W wyniku zdarzenia, 31-latek odniósł drobne uszkodzenia ciała. Zniszczeniu uległy również okulary za 800 zł oraz telefon komórkowy o wartości 2000 zł.

Agata GrzybowskaFotoreporterka po zatrzymaniu: Zostałam zaatakowana przez policjanta

"Pokrzywdzony twierdzi, że powodem niezałożenia maski na nos i usta, była wizyta u dentysty i zalecenie, jakie usłyszał od stomatologa, aby jej chwilowo nie używać. Całą sytuację zdecydowanie można było jednak rozwiązać w inny sposób, wzywając patrol policji" - przekazała policja, dodając, że zwrócenie uwagi na brak maseczki było "jak najbardziej na miejscu", ale dalszy przebieg zdarzenia wymknął się 43-latkowi spod kontroli.

Kardynał Stanisław DziwiszDruga część reportażu o kard. Dziwiszu. "Ma trzy możliwości"

43-letniemu mieszkańcowi Głogowa, który zwrócił uwagę na brak maseczki ochronnej, przedstawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego oraz stosowania gróźb karalnych. Za popełnione czyny grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Pościg ulicami Myślenic. 21-latek myślał, że umknie policjantom
Więcej o: