Funkcjonariusze Straży Granicznej szkoleni z ewangelii wg św. Mateusza

Funkcjonariusze Straży Granicznej z warmińsko-mazurskiego oddziału przechodzą szkolenie z zakresu etyki z inspiracjami biblijnymi Ewangelii wg św. Mateusza. Szkolenie to prowadzone jest przez kapelanów SG.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce, szkolenie z udziałem 11 funkcjonariuszy odbywa się w formie korespondencyjnej. Na jego zakończenie funkcjonariusze mają odbyć konkurs ze znajomości Ewangelii wg św. Mateusza. Tematyka została zaproponowana przez dziekanów katolickiego, prawosławnego i ewangelickiego.

Przedszkole Wyrok WSA. Przedszkola mogą dawać więcej punktów za zaszczepienie dziecka

"Konkurs jest okazją do ćwiczenia pamięci"

Ks. płk SG Zbigniew Kępa w rozmowie z WP zapewnił, że szkolenie ma na celu zainspirowanie funkcjonariuszy do przemyśleń na temat służbowych spraw. - Szkolenie etyczne nie jest instruktażem, ale rodzajem zachęty do osobistej refleksji nad swoją postawą wobec spraw osobistych i służbowych, odwołując się do treści biblijnych - mówił.

Duchowny dodał, że planowany na koniec szkolenia konkurs ma być również okazją do rozwinięcia innych zdolności. - Konkurs biblijny, który kończy szkolenie, jest okazją do ćwiczenia pamięci, spostrzegawczości, rozumienia tekstu, a są to sprawności bardzo pożądane w służbie - dodał.

To nie pierwsze tego typu szkolenie

Rzecznik prasowy Straży Granicznej kpt. Mirosława Aleksandrowicz przekazała więcej szczegółów na temat szkolenia. - Komendant oddziału SG został poproszony o przekazanie informacji o szkoleniu podległym mu funkcjonariuszom i pracownikom - informuje.

63-latek zmarł w sklepie Gdynia. 63-latek miał odbywać izolację. Wyszedł po zakupy, zmarł w sklepie

Dwa lata temu odbyło się podobne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Szklarskiej Porębie. Wówczas z inicjatywy dziekanów SG odbyły się warsztaty z etyki zawodowej pt.: "Inspiracje Ewangelii św. Łukasza w służbie funkcjonariusza SG".

Zobacz wideo O. Gużyński o słowach kard. Dziwisza: Obiektywnie patrząc, mamy do czynienia z kłamstwem
Więcej o: