Protest przed MEN. Policja chciaa zatrzyma strajkujc osob, odbi j tum

Reporter Polsat News zarejestrowa na protecie niecodzienn sytuacj. Na wideo widzimy, jak protestujcy uwolnili z rk policjanta jedn ze strajkujcych osb. "Zostaw j! Co ona zrobia?!" - sycha w tle.

Wideo opublikował na Twitterze Mateusz Maranowski z Polsat News. Na nagraniu widzimy, jak policjant łapie osobę w pomarańczowej kurtce. Ta na początku nie próbuje się nawet wyrywać, w tle słychać okrzyki: "Zostaw ją! Co ona zrobiła?!" lub "zostaw go!" (przez maseczkę trudno stwierdzić, jakiej jest płci). 

Po kilku sekundach do policjanta podbiega większa grupa ludzi. Funkcjonariusz i człowiek, którego trzyma, zostają otoczeni. Protestujący nawołują do uwolnienia. Ostatecznie policjant "odpuszcza" i trzymana wcześniej osoba się oddala. "Uciekaj, uciekaj" - ktoś mówi. 

Protesty przed MEN. Policja zatrzymała dziennikarkę i aktywistkę

W poniedziałek po godzinie 15 przed siedzibą MEN przy al. Szucha rozpoczęła się manifestacja przeciwników ministra Przemysława Czarnka. Protestujący domagają się jego dymisji, sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów dot. aborcji oraz próbom ukarania nauczycielek i nauczycieli za zaangażowanie na rzecz protestwPolicja zatrzymała fotoreporterkę Agatę Grzybowską oraz aktywistkę Łanię z kolektywu "Stop Bzdurom". Na komisariacie przy ul. Wilczej mają przebywać dwie zatrzymane osoby, dwie pozostałe przy ul. Zakroczymskiej. Na Wilczej zebrały się tłumy protestujących oraz posowie opozycji. 

Zobacz wideo Policja gromadzi się na Kruczej. Słychać komunikaty: "Prosimy o opuszczenie tego miejsca"